1.17 açarmı bu bilgisiyar ?

Poskurt

Oduncu
açar fakat senin oluşturduğun dünyada kasabilir ama aternos gibi yerlerden server açıp optifine ile girersen hiç kasmaz
düşük ayarlarda craftrise bile oynayabilirsin
ama pc ne hız ayarı çekmedi isen biraz kasabilir

mustafa_sryr

Kızıltaş madencisi
açar fakat senin oluşturduğun dünyada kasabilir ama aternos gibi yerlerden server açıp optifine ile girersen hiç kasmaz
bişe diyeceğim neden online serverlarda daha fazla fps alınıyorda tek oyuncularda biraz daha kötü fps oynanıyo biliyormusun.

mustafa_sryr

Kızıltaş madencisi
bu arada craft rise nin kendi uygulaması var mınecraft da girilmezki

Herşeyi bilen adam

Kömür madencisi
1.18 de optimizasyon sıkıntısı olmassa onu oynarsın ama bedrackta birazdaha az diye duydum

DeclaxnRVNDSDark

Kütüphaneci
intel hd 400 ekran kartım var 4gb acaba 1.17 optifine kurup oynasam 30 yada 60 fps alabilirmiyim?
Açar Ama Tlauncherin Hazır 1.17 Sürümleri Sorun Verebilir Onun İçin;

Optifine dosyalarını Optifinenin resmi sitesinden kendiniz manuel olarak indirebilirsiniz. (1.17 Optifine'yi)

Tlauncherin ramini biraz düşürebilirsiniz

* Oyun içi ayarlarınızı düşürebilirsiniz

* TLauncheri grafik ayarlarına girip Tlauncheri güç modunda çalıştır deyip ekliyebilirsiniz.

* Bunlardan sonra oyununuz azda olsa biraz iyi çalışabilir

* Liste ayrıca saçmalıktan ibaret

Çokta iyi bir performans bekleme yani. (Maks 80FPS alabilirsin bu adımları uygularsan birde sistemin zorlanacağı için maks kare hızını VSYNC yapmanı öneririm).

Son düzenleme:

ieCB

Kömür madencisi
Merhabalar, oyunun çoğu sürümünde ciddi performans sorunları mevcut. Bunların çoğunun Optifine sayesinde çözüldüğü söylenir, bi bakıma doğru fakat çok daha güzel ve kolay yöntemleri var.

Örneğin; Optifine kurmak yerine Sodium kullanabilirsiniz. Aralarında ciddi bir Fps farkı olduğunu rahatça gözlemleyebileceksiniz.

Ancak sisteminiz zaten çok düşük bir seviyede. Bu da demek oluyor ki her ne yaparsanız yapın, aşırı birşey değişmeyecektir.

HzEgze

Demir madencisi
intel hd 400 ekran kartım var 4gb acaba 1.17 optifine kurup oynasam 30 yada 60 fps alabilirmiyim?
Dostum açar ama cpu`n biraz düşük kalıp kasabilir ama sana onerdiğim sürüm 1.8.9 ve 1.16.5 bunlarda kasmaz önerim bunlar kolay gelsin hayırlı formlar HzEzge % HzMatador