ACTION BAR TIMER - YARDIM

Okan1st

Oduncu
Merhaba arkadaşlar ben sizden bir konuda yardım istiyorum. Komut bloklarından anlayanlar yardımcı olursa sevinirim. (Sürüm 1.12.2)

Oyun kısmında action bar dediğimiz yer var can ve yemek barının üstünde, o kısma bi çeşit kronometre eklemek istiyorum. Saniye ve Salise cinsinden, dakika olmasın.
"0.0" bu şekilde olsun ilk sıradaki 0 saniye olsun sonsuza kadar gitsin 59 dan sonrada devam etsin yani dakikaya geçmesin
noktadan sonraki 0 ise salise olsun, 1 2 3 4 5 6 7 8 9 yazsın 10 sayısına ulaşınca noktadan önceki sıfıra 1 saniye eklensin kısacası kronometre ve tabi komut bloklarıyla olsun script veya plugin değil. yardım edenlerden şimdiden teşekkürler

GurkanGG

Demir madencisi
haa tamam mantığını anladım kolay anlatımı zor yinede deneyeceğim. Anlamazsan veya projelerinde yardım gerekirse discord ismin GürkanGG#3027 Şimdi sana gereken şey 1 tane scoreboard tablosu. 1 ini saniye ismini verelim Sonra saniye tickini ayarlayalım yapacağın şey sana kalmış. yani her 1 saniyede 1 sinyal veren bir sistem olsun. sonra scoreboard players add saat saniye 1 bu komutu yazı can. Her 1 saniyede bir saat isimli kişiye 1 ekliyor 1 tane sürekli çalışan sisteme ihtiyacın var. oda sürekli kontrol etsin scoreboard players test saat saniye 9 bunuda yaptıysan. saatin saniyesi 9 olunca sinyal vericek. o zamanda scoreboard players set saat saniye 0 yapican. tamam artık her 9 saniyede bir 0 lanan bir sistemin var. Şimdi de bu sistemi kayda geçmek lazım. yani örneğin bir heykel. 0.0 olan bir heykel. Her 1 saniyede bir sinyal veren yere. her 1 saniye ekleyince o heykelin sağ tarafındaki 0 a 1 eklicen. bu sistem senin saat sisteminle aynı olduğu için heykelin 0.9 a ulaştığında saatin saniyeside 0.9 a ulaşıcak ve saatin saniyesi 0 landığında diceksin ki heykelin 0.9 unu 1.0 bu böyle sonsuza kadar gider.

Son düzenleme: