Anime Önerileri

noodles

Demir madencisi
Katılım
18 Haz 2019
Mesajlar
32
Beğeni
14
Puanları
80
Herkese merhaba, ben noodles. Bugünkü konumda sizlere, kendi izlediğim ve cidden beğendiğim animeleri tanıtacağım. Haydi başlayalım!

Violet Evergarden

1047


Konusu

Büyük Savaş dört yıllık uzun bir çatışmanın ardından nihayet bitmiş, ikiye bölünmüş Telesis kıtası yavaş yavaş bir kez daha güzelleşmeye başlamıştır. Çocukluğundan beri bir asker olarak yetiştirilmiş olan Violet adlı yetim bir genç kız bu savaşın son çatışmasında ağır bir şekilde yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştır. Elinde sadece sevdiği kişinin, Binbaşı Gilbert'in, son sözleri kalmıştır. Ancak Violet bu sözlerin ne anlama geldiğini bilmemektedir.

Binbaşı Gilbert'in yakın arkadaşı olan Albay Hodgins, Violet'i yaraları iyileştikten sonra hastahaneden alır ve binbaşının son isteğini yerine getirmek için Violet'in koruyucu ailesi olacak ailenin yanına, Evergardenlara götürür. Ancak Violet burada fazla kalamaz ve yeni bir hayata başlamak için Albay Hodgins'in şirketi olan CH Postanesi'nde çalışmaya başlar. Burada "Otomatik Anı Kuklası" olarak çalışma şansı elde eder. Otomatik Anı Kuklaları, insanların düşüncelerini ve duygularını daktilo yardımı ile kağıda aktaran yazmanlardır.

Violet bu yeni işi sayesinde gelen iş istekleriyle beraber yeni maceralara atılacak, müşterilerinin hayatlarını yeniden şekillendirecek ve kendini keşfetmeye başlayacaktır. Peki tüm bunları yaparken, bu işe başlamasındaki asıl neden olan Binbaşı Gilbert'in son sözlerinin anlamını çözebilecek midir?


MyAnimeList

Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 13
1048

Made in Abyss


1049


Konusu
Dünyada tek keşfedilmemiş olan devasa çukur ve mağaralar sistemine Abis deniliyordu. Derinliklerinde garip ve harika yaratıklar barındıran bu mağaralar sistemi aynı zamanda şu anki insanlığın üretemediği kalıntılar ile de doludur. Abis’in sahip olduğu bu gizemler, insanları onu keşfetmesi için cezbeder. Uçurumdan aşağı korkusuzca çukura dalan bu maceracılara ise “Mağara Akıncıları” denilir. En iyi ve cesur mağara akıncıları olan “Beyaz Düdükler” yüzeydeki insanlar tarafından efsane olarak görülürler.

Riko, Abis’in derinliklerinde kaybolmuş bir beyaz düdük olan “Yokedici Lyza”nın kızıdır. Annesi gibi bir beyaz düdük olmayı ve Abis’in en derinlerini keşfetmeyi istemektedir. Ancak Riko sadece acemi bir kırmızı düdüktür ve yedi katmana sahip olan bu çukurun sadece ilk katmanına inme izni vardır. Buna rağmen Riko ilk katmanda şanslı bir karşılaşma yaşar. İlk katmanda olmaması gereken bir yaratık tarafından kovalanırken genç bir oğlan görünümündeki robot tarafından kurtarılır. Riko, robotu “Reg” olarak isimlendirir ve ona nereden geldiğini sorar ama Reg hiçbir şey hatırlamadığını söyler. Riko, Reg’in sahip olduğu teknolojilerden dolayı onun Abis’in derinliklerinden geldiğini düşünür ve ikisi hem Reg’in anılarını bulmak için hem de Riko’nun annesinin başından geçen gerçeği öğrenmek için Abis’in derinliklerine inmeye karar verirler. Ancak, Abis’in derinliklerinde onları nelerin beklediğine dair en ufak fikirleri dahi yoktur.MyAnimeList

Sezon Sayısı: 1
Bölüm Sayısı: 13

ayraç-png.png

Kapanış

Bugünlük bu kadardı arkadaşlar. Daha fazla böyle konu istiyorsanız yorum kısmından belirtmeyi unutmayın. İyi günler.

Devamı gelecek.
 
Son düzenleme:

Santafor

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
124
Beğeni
121
Puanları
700

Sahip oldukları sezon ve bölüm sayılarını da ekleyebilirmisin?

 

TReaperTR

Oduncu
Katılım
18 Haz 2019
Mesajlar
3
Beğeni
0
Puanları
10
Önermek için güzel animeler tercih etmişsiniz. Öneri konularının devamını bekliyorum :) (Her ne kadar çoğu animeyi izlemiş olsam da izlemeye yeni yeni başlayanlara rehber niteliğinde konular oluyor)
 

noodles

Demir madencisi
Katılım
18 Haz 2019
Mesajlar
32
Beğeni
14
Puanları
80
Teşekkürler. Devam edecek!
 
Üst