Bilgisayar'da CMD İle IP Değiştirme

HzHydraa

Zümrüt madencisi
Hepinize merhaba değerli forum kullanıcıları, ben Hydra.

Bir önceki konudan da bahsettiğim gibi IP değiştirmemiz gerektiği durumlar olabiliyor, bu yöntemi eskiden IP ban yediğim sunucularda kullanıyordum açıkçası :D, Herkesin bildiğini düşünüyorum ancak CMD ye yazacağınız kodları sırası ile yazıyorum.

1- ipconfig /flushdns
bu komut DNS önbelleğini silmiş olmaktadır, bunu yaptıktan sonra işlem durduğunda arkasına şu komutu girmeniz gerekmektedir.

2- ipconfig /release
Bu komut'da ise IP adresimizi bırakmış oluyoruz, yani boş bir veritabanımız var, işlem tamamlanınca şunu yazıyoruz.

3- ipconfig /renew
Buradaki komut'da ise yeni bir IP adresi almış oluyoruz ve işlem tamamlanmış oluyor, bunları uzantı halinde de yapa bilirsiniz metin belgesine ekleyip kayıt türünü ".bat" yaparsanız otomatik olur ancak elle yaparsanız daha garantiye almış olursunuz, yanlışlık payına dikkat edin derim.

NOT : Bildirmek isterim ki bazı bilgisayarlarda hatalar vere biliyormuş ben öyle bir sorunla karşılaşmadım ancak hiç bir şansınız yoksa veya başka bir yolunuz yoksa bu yönetimi yapmanızı öneririm onun dışında zevkine yapmamanız taraftarıyım.

Leseydan

Kömür madencisi
Bende ban yediğim zaman yapmıştım ordan hatırlıyorum biraz wketşikfşlhkdfihklksdlfkasfkqwedlşwe