Chunkların Geç Yüklenmesi

tunayev

Kömür madencisi
merhaba. forumda daha önce de donanımım iyi olmasına karşın fps problemi yaşadığımı belirten bir konu açtım. Ne yazık ki pek yardımcı olmadı verilen tavsiyeler. Tamamen rastgele bazı ayarlar yapıp sorunu az buçuk çözsem de hala devam ediyor. aşağıdaki resimlerde fps düzelmiş gibi görebilirsiniz ama oradan yazan fps kadar verim alamıyorum. sanki 30-40 fps oynuyormuşum gibi oyunun hissiyatı. kabullendim artık :)

güncel sorunum şu, chunklar çok geç yükleniyor. elitra ile uçmak benim için gerçekten bir zulüm. aşağıya bol bol ekran görüntüsü koydum. bazen o kadar kötü oluyor ki chunklardan benim arkamdan geliyor :D Ayriyeten havada duran bloklar ve dünya şekilleri oluyor. Bu benim minecraftımın bozuk olduğunu mu gösterir? çünkü özellikle 1.18 sürümünde bu tarz saçma dünya oluşumları kalktı deniyor ama bende hala aniden dümdüz başlayan denizler, havada uçan bloklar görmek mümkün.

Sistem Özelliklerim (laptop): Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz 2.59 GHz
16 gb ram
windows10 pro 64bit
dahili ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 530
Harici ekran kartı (minecraftta bunu kullanıyorum): NVIDIA Geforce GTX 960M

Ben bu bilgisayarı iyi minecraft oynayabilmek için aldım ama hala verimli oynayamıyorum. Bu sistem özelliklerine rağmen yaşadığım performans sorununu çözebilen olursa 50 yıllık duası benden :)

Teşekkürler

Ekli dosyalar

tunayev

Kömür madencisi
fpsin bazı resimlerde yüksek gözükmesinin bir sebebi de chunkların yüklenmemesi. etrafta yüklenmiş az chunk olunca bilgisayar daha az yorulduğu için haliyle fps artıyor ama chunkların yüklenmesi için biraz beklediğimde fps 100 altına düşüyor tekrardan.