Coleries Sunucusu │ AldenSH dolandırıcılığı.

erkutay

Kömür madencisi
Katılım
22 Haz 2019
Mesajlar
5
Beğeni
1
Puanları
30
Bu konu hakkında karşınızda bu şekilde çıkmak istemezdim. Daha öncesinde AldenSH yani asıl ismi Yiğit olan arkadaşımız daha öncesinden lobisinde kullandığı mimari yapıyı dolaylı yollardan AdepTR ile anlaşmış(sorun yok) adep ile hallettik. Sonrasında ödemeyi kabul etti sorunsuz bir şekilde ödemeyi aldık. Şimdi ise Nykseus ile kendi projemiz adına bir yapı yapmıştık, sonrasında vazgeçtik AldenSH arkadaş satın alacağını söyledi mimari yapıyı gösterin dedi. Sonrasında illegal kullandığı minecraft programı ile sunucuda ki yapıyı çaldı. Şimdi ise TheBridge bölümünde kullanıyor.


Haritayı gördüğümde kendi özeline şu şekilde mesaj yolladım;
78697


Bana dediği şu mesaj oldu "Skyblock ile öderim" biz buna skyblock yapısı satacaktık. Sonrasında bu olaydan sonra satmıyorum dedim. Bu mapi aslında 20TL bir fiyat konusunda anlaşmıştık. Şimdi ise kendisinden çaldığı için 100TL talep ediyorum EEEEEEEEE! emeği çalarsan o emeği sana 10 katı ile ödetiriz.

Kanıt adresleri;
78698


Kendisini haklı çıkarmak için "yapım aşamasını bana yollar mısın" demişti. Yollayınca 20TL ödemeyi kabul etti. Sana buradan sorum bu sana bu fiyatı sunduğumuzda neden satın almayıp çalmayı tercih ettin?

Yapım aşamasında ki fotoğraflar;
78699


78700Coleries sunucusunda kullanılan mimari yapı;


7870178702


Sunucu adresini bilerek buzlamadım sunucuya ait olduğunu ispatlamak için. Coleries sunucusunda ister oynayın ister oynamayın bu tür dolandırıcılık ve hırsızılıkları mevcut.
Ek not ise bir bu konuyu açmak istemezdim fakat kendisi beni mecbur etti. Eğer hala sunucuda oynuyorsanız oynamak / oynamamak size kalmış. Ama sebepsiz iken banlanırsanız şaşırmayın.
 
Üst