COUNTER STRIKE 2 GELİYOR!

businessdenz

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Minecraft Türkiye

Merhaba değerli Minecraft-Turkiye forum kullanıcıları, ben Deniz. Bugün sizlerle birlikte uzun süre beklediğimiz Counter Strike 2 yakın zamanda çıktığının haberini vermek için toplandık. FPS oyunlarına hayran olanlar bilirler ki bu anı ortalama 10 yıldan aşkın bir sürede bekliyoruz. Yeni gelen özelliklerin bir çoğu oyunu güzelleştirme hatta neredeyse başka bir oyun yaratmış edasını veriyor. Hiç uzatmadan yeni gelen şeylere geçelim.
1 - C4'ÜN YENİ ANİMASYONU

2 - MAKSİMUM ROUND SAYISI
Maksimum 16 round oynadığımız oyun artık 12 oluyor. Bu güncelleme sayesinde eskiden 1 saatten daha uzun süren oyunlar artık yarım saat civarında sürecek diyebilirim.

3 - REKABETÇİ MODUNDA 4 KİŞİ GİRMEK
Eskiden böyle şeyler normal oluyordu ancak dört kişi girdiğimizde yanımıza hep troll birileri geliyordu, cs 2 de artık bu olmayacak. Oyunun kaynak kodlarına bakıldığında 4 kişi rekabetçi modunda oyun aratılmadığı çok net bir şekilde gözüküyor.

4 - YENİ RÜTBE SİSTEMİ
Şakasız yüz yıldır alıştığımız o rütbe sistemi artık değişiyor. Dünya çapında, bölge içerisinde, ülke içinde ve arkadaşlarınız arasında premier lig içerisinde görebileceğiniz bir sistem görünecek.

.
17540

Oyun içerisinde iyi den kötüye elo sıralaması geldi onunda görselini hemen aşağıya koyuyorum. Ne kadar iyi oynuyorsanız renginiz ona göre değişecektir.
17541

5 - YENİ BIÇAKLAR!
Kukrı ve twın blade isminde yeni iki adet bıçak oyuna eklendi.
17542

6 - SMOKE GÜNCELLEMESİ

İlk güncelleme çıktığı zamanlarda bildiğiniz gibi smoke biraz daha yaygın duruyordu bu güncelleme ile daha yuvarlak gözüküyor. Mart ayındaki smoke görünüşü bu şekilde.

17543

Ancak güncelleme sonrası görünüşü böyle oldu;
17544

7 - YENİ FİZİK MOTORU
Eskiden camlara vurduğumuz gibi kırılma ses efekti ile yok olurdu, yeni gelen güncelleme ile birlikte vurduğunuz yerden camlar aşağı doğru düşmekte.

8 - EVCİL HAYVANLAR
Resmi bir şekilde olmasa da lobi içerisinde sizin yanınızda ya da omuzunuzda duran yeni petler gelecek.

9 - DANS ANİMASYONU
Tıpkı fortnite tarzı oyunlarda olduğu gibi cs 2 ye de çok yakında dans animasyonları gelecek. Videosunu shorts halinde buldum ancak youtube üzerinden yazdığınızda sonuçlara bakabilirsiniz.

10 - YENİ SU FİZİĞİ
Suyun görünüşü üzerine zaten değişiklik yapılmış olmasına rağmen üstüne daha çok koyarak ilerlediklerini görebiliyoruz. Bu FPS düşüşüne sebep olsa da ilerleyen güncellemelerde tekrardan kasma sorununu düzelteceklerdir.

Bu ve bunun gibi bir çok yeni eklenti her geçtiğimiz gün kat ve kat artmakta yeni şeyler duydup gördükçe tekrardan ekleme yapacağım, sizlerinde bu güncelleme içerisinde bildiğiniz ancak benim söylemediğim bir şey var ise yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Oyunu hala almadıysanız steam mağzasından almanızı tavsiye ederim çünkü ekonomik durumlar içerisinde oyun fiyatı her hafta üstüne koyarak ilerlemekte. Konuyu beğendiyseniz beğenip yorum atmayı unutmayın. İyi forumlar.