Craftrise Açıldığında Kapanıyor

onurbaba0911

Kızıltaş madencisi
Bu hatayı Craftrise desteğine de yolladım ama buraya da yollamak istedim. Hatanın çözümü oyunu silip tekrar yüklemek değil denedim olmadı. Bilen bir kişi varsa cevaplarsa sevinirim.
RiseLauncher'i açıp Craftrise'yi normal bir şekilde açıyorum. Oyun açıldığında chatten hemen OpenGL hatası (out of memory) hatası geliyor. Pusuladan oyun menüsünü açtığımda, veya esc bastığımda oyun direkt kapanıyor. Oyuna 512mb de versem, 1024mb de versem aynı şey oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Oyuna zaten 1-2 haftadır girmiyordum ama 1-2 hafta önce girdiğimde böyle bir hata yoktu. Hatayı düzeltirseniz ya da hatayı nasıl düzeltebileceğimi söylerseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

CRAFTRISE

Forum Yöneticisi
Yönetici
Merhaba,

Out of Memory bilgisayarınızın RAM'i ile alakalı değil ekran kartınızın RAM'i ile alakalıdır. Muhtemelen ekran kartınız CraftRise'ın görsellerini içerebilecek kadar hafızaya sahip değil, ekran kartını yenilemeyi düşünebilirsiniz.

İyi günler.

onurbaba0911

Kızıltaş madencisi
Merhaba,

Out of Memory bilgisayarınızın RAM'i ile alakalı değil ekran kartınızın RAM'i ile alakalıdır. Muhtemelen ekran kartınız CraftRise'ın görsellerini içerebilecek kadar hafızaya sahip değil, ekran kartını yenilemeyi düşünebilirsiniz.

İyi günler.
Ekran kartımı değiştirecektim ama CraftRise'ye gelen son güncellemeyle beraber sorunum çözüldü. Teşekkür ederim öneriniz için.

ardabutsad

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Bu sorunla ben de ksrsilasiyordum. Meğer çok basit bir çözümü varmış. Şu videoyu izlemen senin için yararlı olacaktır dostum.
👉 https://bit.ly/3oonEIz