Craftrise Linux Launcher Çalışmıyor

Rashmore

Oduncu
Launcher.jar dosyasını
Kod:
java -jar launcher.jar
şeklinde açmaya çalışıyorum ama Error: Could not find or load main class cr.riselauncher.Launcher şeklinde hata alıyorum, yaptığımda bir hata mı var yoksa launcher'daki bir sorundan kaynaklı mı bu?

HDL_

Demir madencisi
Launcher.jar dosyasını
Kod:
java -jar launcher.jar
şeklinde açmaya çalışıyorum ama Error: Could not find or load main class cr.riselauncher.Launcher şeklinde hata alıyorum, yaptığımda bir hata mı var yoksa launcher'daki bir sorundan kaynaklı mı bu?
Merhabalar,
Sorun MAC ve LINUX kullanıcıları ile alakalı bir sorun değildir, CraftRise'ın kendisi ile alakalı bir sorun.
Merhaba Dostum Javanın En Yeni Sürüm Olup Olmadığını Kontrol Etemni Veya riselauncherı silip yüklemeni öneririm
java için: https://www.java.com/en/
RiseLauncher için (tekrardan denemen için): https://www.craftrise.com.tr/oyna
-Umutwizzy
@StandBy, dostum MAC ve LINUX işletim sistemi kullanan oyuncuların tamamı (buna bende dahilim) CraftRise sunucularına erişim sağlayamıyor. Neredeyse 1 aydır bu sorun devam ediyor, sorunun kaynağı CraftRise'ın Mac sistemlerde yaptığı güvenlik önlemleri nedeniyle çalışmıyor maalesef. Ne zaman düzeleceği hakkında bir fikrim yok fakat umarım bir an önce düzeltebilirler.

Shimmy

Kömür madencisi
Linux Sistemli diğer bilgisayarımdan denediğimde bendede aynı sorun oldu, yani işletim sistemi ile bir alakası yok sunucunun kendi sorunu.

SahteCeyhan

Oduncu
Ben sorunu çözümünü buldum. Oracle Java 8'i kurup varsayılan yapın. Pardus'ta bunu yapması bir uygulama sayesinde çok kolay. Ama komut satırında nasıl yapılacağını bilmiyorum. Büyük ihtimal javanın sitesindeki tarball dosyasını kurarak yapmalısınız. OpenJDK 11 ve OpenJDK 8, craftrise launcher'ı açamıyor maalesef.