CraftRise Siyah Ekran Sorunu

iSnowest_

Oduncu
Öncelikle merhaba.Son 1 aydır yaşadığım bir takım sorunlar var.Bunlardan en can sıkanı ise Craft Rise oyununun siyah ekran vermesi.Oyunu setup şeklinde açıyorum oynaya basıyorum craft rise logosu gözüktükten sonra siyah ekranda kalılıyor.Windows Görev Yöneticisini açtığımda ise oyunun düzgün bir şekilde çalıştığını görüyorum.Umarım bu soruna çare bulabilirler.Bu mesaja vakit ayırırsanız çok mutlu olurum.Herkese iyi günler :)

DarkSad

Kaşif
Merhaba, son zamanlarda birçok oyuncu bu hatayla karşılaşıyor. Çözümü ise düşündüğün kadar zor değil. İlk olarak Windows'un arama bölümüne %appdata% yaz ve daha sonra karşına çıkan klasörden .craftrise klasörüne giriş yap. Daha sonra oradaki resourcepack klasörünü silip tekrar girmeyi dene.

Sorunun çözülmezse aşağıdaki adımları teker teker deneyerek çözmeyi deneyebilirsin.

• Java sürümünü güncelle veya silip tekrardan yükle.
  • .craftrise'ı silip tekrar girmeyi dene.
  • Ekran kartı sürücülerini güncelle.
  • Oyuna giriş yaparken sol altta bulunan çarka tıklayarak RAM miktarında oynama yap fakat çok fazla düşürmemeye dikkat et.
  • Bilgisayarının ısınmadığından emin ol.
Bu çözümlerin hepsini uygulamana rağmen sorunun çözülmezse site üzerinden destek talebi açabilirsin. Destek talebi açmak için buraya tıkla!