CraftRise sunucuların bağlanılamıyor

AhmetEfe68

Oduncu
Oyuna ilk girerken "Java Sürümü kontrol ediliyor."yazıyor.Java sürümüm güncel olmasına rağmen sonrasında "Craftrise sunucularına bağlanılamadı" yazıyor.

nydachles

Oduncu
Merhaba bana sistem özelliklerini ve oyuna kaç gb RAM verdiğini yazar mısın ?

NachoSs

Demir madencisi
i5 3.nesil gt730 730 16gb ram bir bilgisayım var. Oyun craftrise sunucularına bağlanılamadı dediği için launcher açılmıyor yani ram veremiyorum

Sorununu uzunca açıklayarak sana yardım etmek isterim,

İlk öncelikle eğer sana bu açılma ekranı geliyor ise, sol altta bulunan ayarlar simgesine tıklayarak oradaki ekrandan ram ayarını yapabilirsin,.

16039

Eğer bu ekran gelmiyor ise oyunun kaynak dosyalarını tamamı ile silip CraftRise'yi baştan kurman gerekli.
(Windows + R yapıp açılan pencereye %appdata% yazıyorsun. Ardından ".craftrise" dosyasını tamamı ile siliyorsun)

Eğer ram ayarını yaptıktan sonra oyunun hâlâ çalışmıyor ise yukarıda yazdığım şekilde .craftrise dosyalarını silmen gerekiyor.

Umarım yardım edebilmişimdir :)

Yanıtım sizi bilgilendirdiyse lütfen yanıtımı beğenin! :)
Discord: golllge35#1914
İnstagram: golllge35
YT: NachoSs Official

Nick: ALTAYLI

nydachles

Oduncu
Eğer launcher açılmıyorsa NVIDIA Denetim Masası'ndan aşağıda veridiğim görseldeki gibi ekran kartını harici ekran kartı yap yani tercih edilen kısmında Otomatik olarak seç seçeneğini seç ve öyle dene.
Eğer ki seçenek zaten sende böyle ise Yüksek performanslı NVİDİA işlemcisi seçeneğini seçmeyi dene ve uyguladıktan sonra
Oyunu yeniden açmayı dene.
16044

NachoSs

Demir madencisi
Eğer launcher açılmıyorsa NVIDIA Denetim Masası'ndan aşağıda veridiğim görseldeki gibi ekran kartını harici ekran kartı yap yani tercih edilen kısmında Otomatik olarak seç seçeneğini seç ve öyle dene.
Eğer ki seçenek zaten sende böyle ise Yüksek performanslı NVİDİA işlemcisi seçeneğini seçmeyi dene ve uyguladıktan sonra
Oyunu yeniden açmayı dene.
Ekli dosyayı görüntüle 16044
Bu arkadaşımın söylediğini de deneyebilirsin.

Wodeny

Oduncu
@NachoSs,@nydachles, lütfen yardım edin ben craftrisr indirince %appdata% roaming de craftrise dosyası gözükmüyor ve aynı şekilde cr sunucularına bağlanılamıyor diyor Java sürümü kontrol ediliyor dedikten sonra herkes appdatadqn dosyayı sil geri yükle demiş ben de dosya orda gözükmüyor ayrıca önceden aynı cihazda oynamıştım cr yi 3 4 ay girmedim gireyim dedim böyle oldu

NachoSs

Demir madencisi
@NachoSs,@nydachles, lütfen yardım edin ben craftrisr indirince %appdata% roaming de craftrise dosyası gözükmüyor ve aynı şekilde cr sunucularına bağlanılamıyor diyor Java sürümü kontrol ediliyor dedikten sonra herkes appdatadqn dosyayı sil geri yükle demiş ben de dosya orda gözükmüyor ayrıca önceden aynı cihazda oynamıştım cr yi 3 4 ay girmedim gireyim dedim böyle oldu
.craftrise isimli dosya gözükmüyor ise windows simgesinin yanındaki arama butonuna basıp ".craftrise" yaz, açılan dosyayı tamamı ile sil ve CraftRise'yi tekrar yükle.