CS2 neden beklentinin altında kaldı?

Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Katılım
11 Nis 2020
Mesajlar
154
Beğeni
31
Puanları
1,140
Minecraft Türkiye

Herkese merhaba forum üyeleri ve ziyaretçileri,
Hepimizin oynadığı ünlü FPS oyunu Counter-Strike, 20 yıldan uzun süredir beri Valve tarafından geliştirilmeye devam ediyor. 2023 yılına geldiğimizde ise Valve yeni güncellemeyle birlikte CS:GO oyununu kaldırıp yerine Counter-Strike 2 oyununu duyurmuş ve bunu oyunculara sunmaya başladı. Geçtiğimiz ayda ise resmi çıkışını gerçekleştirilen bu oyun, Valve'nin sevilmeyen oyunlar listesine ilk sıraya yerleşti. Peki bunların sebepleri neydi, neden beklentinin altında kaldı? İşte konumuzun detayları..

1) Büyük optimizasyon sorunu
Oyunun duyurulduğu zamanlarda oyununun yeni oyun motoruyla geleceği ve optimizasyonlu çalışarak bizleri düşük FPS derdinden kurtaracaklarını söylemişlerdi. Ancak oyunda gerçekten çok büyük optimizasyon sorunları var. Anlık takılmalar, düşük FPS, geç yüklenme gibi bizleri sinir edecek hatalarla karşılaşıyoruz. Valve, her gün yeni güncellemelerle bunları adım adım düzelttiğini söylüyor ancak durum şuan için aynı. (Eğer sisteminiz iyiyse bu sorunla pek karşılaşmamış olabilirsiniz.)

2) Hitbox sorunu
Oyunu deneme fırsatı bulduysanız, bunlardan birisi de hitbox sorunu. Oyun içerisindeki hitboxlar ya çok geç geliyor ya da arkasında veya önünde kalabiliyor.
17732


3) Michael Jackson hareketi

Oyunda oluşan gecikmeler ve animasyonlar yüzünden bu tarz vuruşlar yemiş olabilirsiniz. :D
17733


4) Yeni bir mekanik yok
CS 2'de neredeyse hiçbir yeni mekanik göremiyoruz. Gördüğümüz tek en iyi mekanik smoke özelliğinin daha gerçekçi olması. Onun dışındaki yenilikler grafik, oyuncu ayarları vb.
17734


5) Oyunda çok hata var
Oyunda oynayan herkesin en az 4-5 kez yeni bir hata keşfetmesi sosyal medyada çokça yer alıyor. Mermi yerken hissetmemek, mermilerin gitmemesi, merminin geç gitmesi, tick sorunu vb.

Kapanış
CS2 çıktığından beri sosyal medyadan Valve'ye çok büyük eleştiri yağmuru tutuldu. Valve, bu sorunları çözeceğini her gün belirtiyor. Ben pek FPS oyunları oynayan birisi olmasam da bu hatalardan birkaçını kesinlikle yaşadım. Sorunlarından arındırılmamış oyunu aceleyle duyurulmuş ve hemen çıkarıldığını hissettirdi bana. Sizler ne düşünüyorsunuz? konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum!
 

businessdenz

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Katılım
12 Tem 2023
Mesajlar
33
Beğeni
15
Puanları
140
Ne kadar oyun yeni çıkmış olsa da bu sektörde yıllarca duran bu şirket için çok fazla hata diyebilirim. Bir kaç yıldır güncelleme yapmamasının bedeli diyebilir miyiz?
 

Vastony

Oduncu
Katılım
21 Eki 2023
Mesajlar
2
Beğeni
1
Puanları
10
Zamanla düzelir bu tarz hatalar şuan henüz beta olduğu için optimizasyon problemide var.
 
Üst