"Dark" Dizi Önerisi - Spoilersiz

İlk bölümü beğendiniz mi ?

  • Evet

  • Hayır

  • Ortasında kaldım

  • Yüzüne bile bakmam


Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

insanazor

Kızıltaş madencisi
Katılım
18 Haz 2019
Mesajlar
90
Beğeni
27
Puanları
220
Hepinize merhaba !
Sizlere bir dizi önermek istiyorum hem de bir alman dizisi ! Öncelikle belirtiyorum ki bu diziyi gerçekten yaşayarak, bölümler arası düşünerek izlemelisiniz çünkü dizi cidden beyninizin oluşturduğu zaman algısını yerle bir edecek bir tarzda.
Ehhm... Başlayalım madem o halde :)

Öncelikle dizi afişi bu. Sırf bu afişten ne tür paradokslarla vesayire dolu olduğunu anlamanız gerekir.
2381


Dizimizin türleri : Drama, Doğaüstü, Gizem, Bilim Kurgu Filmi, Dram, Gerilim. Yani drama ve dram'a çok takılmayın çünkü türk dizilerinde ki "aşk meşk" yol olaylarımızın içinde.

Baş karakterimiz "Jonas Kahnwald" isimli bir Alman genci ve lise de okuyor.
2382


Olayların neredeyse hepsi jonas ile bağlantılı. Merak etmeyin bu bir spoiler değil çünkü en ufak bir karakter bile en büyük nedenlere sebep olabiliyor.
Jonas'ın babası esrarengiz bir mektup bırakarak intihar ediyor ve olaylar bu şekilde gelişmeye başlıyor.

Nielsen Ailesi:
2383


Küçük olan arkadaşımız "Mikkel Nielsen" ailenin en ufak çocuğu olmakla birlikte sihirbazlığa bir merakı vardır.
Anneleri ise"Karharina Nielsen" : Çocuklarının okudukları okulun müdürü. Ulrich ile aralarında uzun bir ilişki vardır.
Uzun boylu, ekranın sağ üstünde yer alan karakterimiz ise "Magnus Nielsen" : Kardeşi ile sürekli şakalaşır. Eğlenceli biridir :)
solda ki kız ise "Martha Nielsen" Buraya ne yazılır inanın bilemedim çünkü spoilersiz konuşmak çok zor oluyor.Kısaca söylemek gerekirse eğer,Jonas'ın en yakın arkadaşı ile aralarında bir ilişki var.
Ve en arkadaki aile babası: "Ulrich Nielsen" polis memurudur.Windende ki ilginç olayları çözümlemeye çalışırken kendini çok yıpratır.Jonas'ın annesi ile aralarında bir ilişki vardır.

Kısa ve öz bir şekilde aile üyelerini spoiler vermemeye gayret ederek anlattım. Sıra dizimizin konusu ve nelerin gelişeceğinde.
Dizimiz zaman ile birbirine çok bağlı. Belirli zamanlar içerisinde belirli olaylar tekrar ediyor ki dizi de bu olayların yeri çok büyük çünkü neye nasıl sebebiyet verdiğini öğrendiğiniz zaman benim verdiğim tepki olan "NE ?" tepkisini vermeniz muhtemel olacaktır.
Özellikle "Zaman Paradoksları" yüzünden kimin kim olduğunu unutacak,neyin hangi zamanda neye etki edeceğini kestiremeyeceksiniz.
Ulrichler,trontolar derken akrabaların, arkadaşların ve hatta kişinin kendisine zaman üzerinden yapacaklarına da şahitlik edeceksiniz ve bunu idrak etmeniz de gerekecek.

Spoilersiz biraz daha uzatabilirim fakat ilk bölümün ardından benim anlattıklarımı daha iyi kavrayacaksınız zaten.
Evet... Bu kadardı benim anlatacaklarım dizimizin konusu ve en ana kişiler de bunlar. Sizlerden istediğim ilk bölümü izledikten sonra yanıt olarak belirtmeyi unutmayın.

2384


Dipnot: Bazı bölümlerde sakıncalı içerik var bu sebeple genellikle aile içerisinde sesli bir biçimde izlemeyin derim.
 

Ekli dosyalar

feyzawa

ciziyom
Özel Üye
Katılım
12 Kas 2019
Mesajlar
74
Beğeni
59
Puanları
320
Filmin konusunu ve karakterlerini çok güzel açıklamışsın. Ayrıca spoiler vermeden, merak duygusu uyandırarak anlatman çok iyi olmuş. Eline emeğine sağlık, iyi forumlar!
 
Üst