Discord bot dersleri #3 | yaz komudu

Crefax

Rafa
Minecraft Türkiye
Merhaba Minecraft-Türkiye Forum Üyeleri
Bugün bot derslerimizin 3. aşamasındayız ilk komudumuzu botumuza ekleyeceğiz.
İlk olarak editörümüz aracılığıyla komutlar dosyamıza bir adet yaz.js adlı dosya ekliyoruz uzantısının .js olmasına dikkat edin.

JavaScript:
const Discord = require('discord.js');

exports.run = (client, message, args) => {
    let mesaj = args.slice(0).join(' ');
    if (mesaj.length < 1) return message.reply('Yazmam için herhangi bir şey yazmalısın.');
  message.delete();
  message.channel.send(mesaj);
};

exports.conf = {
  enabled: true,
  guildOnly: false,
  aliases: [''],
  permLevel: 3
};

exports.help = {
  name: 'yaz',
  description: 'İstediğiniz şeyi bota yazdırır.',
  usage: 'yaz [yazdırmak istediğiniz şey]'
};
içerisine bu kodu giriyoruz.
ve botumuzu konsola node main.js yazarak başlatıyoruz.
prefixiniz + yaz ve yazacağınız mesaj şeklinde discord botunuzun ekli olduğu bir sunucuya yazıyorsunuz.
3432

Mesajnız silinecek ve sadece botun yazdığı mesaj kalıcak;
3433

Ekli dosyalar

2qke

Kütüphaneci
Merhaba, her seferinde konsolu açıp kod yazmaktansa benim attığım bu kodları metin belgesi açarak yapıştırıp farklı kaydet ismini: baslat.bat, kodlama türünü utf8 yaparak daha kolay şekilde başlatabilirsiniz.
Kod:
echo off
color 0f
cls
:a
node bot.js
goto a

Crefax

Rafa
Merhaba, her seferinde konsolu açıp kod yazmaktansa benim attığım bu kodları metin belgesi açarak yapıştırıp farklı kaydet ismini: baslat.bat, kodlama türünü utf8 yaparak daha kolay şekilde başlatabilirsiniz.
Kod:
echo off
color 0f
cls
:a
node bot.js
goto a
Sonraki konuda bundan bahsedicektim 😂
yinede teşekkür ederim

SOPE

Oduncu
komut düzgünce çalışıyoer fakat sadece cmd açıkken çalışıyor bunu nasıl düzelteilirim

killerpro4242

Oduncu
Merhabalar, uzun zaman olmuş farkındayım bu yüzden rahatsızlık verdiğim için özür diliyorum, ancak herhangi bir komut kodunu girip botu yeniden başlatınca hem bot çevrimdışı oluyor hemde bu hata geliyor:
6395

Ne yapmalıyım internete baktım ancak bulamadım. Şimdiden çok teşekkürler.

AngelCraftNW

Kızıltaş madencisi
Merhabalar, uzun zaman olmuş farkındayım bu yüzden rahatsızlık verdiğim için özür diliyorum, ancak herhangi bir komut kodunu girip botu yeniden başlatınca hem bot çevrimdışı oluyor hemde bu hata geliyor:
Ekli dosyayı görüntüle 6395
Ne yapmalıyım internete baktım ancak bulamadım. Şimdiden çok teşekkürler.
her hangi bir kodun boş / name: kısmı yok / veya (düşük ihtimal) kodunda hata var

killerpro4242

Oduncu
her hangi bir kodun boş / name: kısmı yok / veya (düşük ihtimal) kodunda hata var
Dediklerinizi test ettim bazı basit kodlar bulup ekledim, ancak yine aynı hatayı aldım maalesef. Botu olan kişilere sordum onlarda sorunumu anlamadılar 😞 EmirhanSarac altyapısını ve kodlarını kullanıyorum ama başka komut ekleyemiyorum. Lütfen başka çözüm öneriniz. İyi Günler.

2qke

Kütüphaneci
Dediklerinizi test ettim bazı basit kodlar bulup ekledim, ancak yine aynı hatayı aldım maalesef. Botu olan kişilere sordum onlarda sorunumu anlamadılar 😞 EmirhanSarac altyapısını ve kodlarını kullanıyorum ama başka komut ekleyemiyorum. Lütfen başka çözüm öneriniz. İyi Günler.
Emirhan Saraçtan yardım alın.

Abo.Exe

Oduncu
Abi ben kodu yapamadım.Botum sunucu patlatma botu.Glitchden yaptım botu.Varsa discordunu atarmısın yardımcı olurmusun teşekkürler.