Discord Nedir Nasıl indirilir!

iDeadlyHero

Kömür madencisi

Discord Nedir?
Discord bir sesli iletişim uygulamasıdır.Bu uygulama ile arkadaşlarınız ile internet üzerinden kolay bir şekilde iletişim sağlayabilirsiniz.Uygulamanın güzel yanlarından biri tamamen ücretsiz olmasıdır, günümüzde yeni yeni geçiş sağlansada popülerlik olarak yükseltmiştir.
Discord İndirme, Yükleme ve Nasıl Kullanılır?
İlk olarak hesap oluşturmak için buraya tıklayın, gerekli alanları doldurun ve e-mail'inizden doğrulatın.
Discord İndirme ve Kurulum:
Adım 1:
Discord indirme sayfasına girin.
https://discordapp.com/api/download?platform=win
İndirdiğiniz setup açın, bir takım yüklemeler yaptıktan sonra lobi ekranı gelecektir.Bu ekranda oluşturduğunuz hesabı giriniz.

Adım 2:Hesabınıza giriş yaptıktan açılan pencerede bir arkadaşınızı Discord tagıylan ekliyebilirsiniz. Sol tarafta ise kayıtlı olduğunu kanalları ulaşabilir,en üstte bulunan grup simgesinde ise ekli olan arkadaşlarınızı görebilirsiniz
217

Adım 3:Sol sunucu listesinde bulunan daire içinde + butonuna tıkladığımızda yeni bir sunucu oluşturabilir veya mevcut olan bir sunucuya davet kodu ile katılabilirsiniz. CRAFTRİSE discord sunucusuna katılmak için "Bir Sunucuya Katıl" butonuna tıklayarak açılan pencerede davet linkini(https://discord.gg/RXJgvHb) girerek, katıl demeniz yeterlidir.
219

Adım 3:Bağlandığınız sunucumuzda sesli konuşmak için ","Sohbet Odalarını" kullanabilirsiniz, mesaj yazmak isterseniz "Yazı Kanalları" sohbet kanalını kullanabilirsiniz.

Adım 4:Sol altta bulunanan kısımdan kullanıcı ayarlarınıza,mikrafon açıp/kapatma,ses açıp/kapatma ve kullanıcı durumunuzu belirtebilirsiniz.
220

Kullanıcı Ayarları?
Adım 1:
Yukardaki fotoğrafta çarka tıkladığınızda kullanıcı ayarlarına ulaşabilirsiniz, öncelikli olarak hesabım bölümünde kullanıcı avatarınızı, e-postanızı ve mevcut şifrenizi değiştirebilirsiniz.
221

Adım 2:Mikrafon,ses ve görüntü ayarlarınız için "Ses ve Görüntü" kısmına girip, ses algılama için "Ses Etkinliği" tik atınız, bas konuş için "Bas Konuş" kısmına tik atınız ve kısayol kısmına tıklayarak, atamak istediğiniz tuşa basınız.Görüntü ayalarından ise listeye tıklayarak, kameranızı seçebilirsiniz.

Adım 3:Arayüz kısmına girip oyun içi arayüzünü etkinleştirin.

Adım 4:Oyunlar kısmından istediğiniz oyunlarda arayüzünü açarak, kanalda konuşanların isimlerini görebilirsiniz eğer istediğiniz oyun yoksa, ekle butonuna tıklayarak, oyununuzu seçip, listeye ekleyebilirsiniz.

Göründüğü gibi kurulumu, kullanımı gayet kolay ve rahattır.​

Wassu

Zümrüt madencisi
Güzel anlatmışsın, tebrikler.

Mlynstax

Zümrüt madencisi
Anlatım güzel.Kullanmaya yeni başlayacak olanlar için çoğu bilgiye yer vermişsin.İyi forumlar :)

Afedilmem

Kızıltaş madencisi
x-x-x-x-x-x-x-x-x
Çok güzel anlatmışsın tebrikler
👍 ♥
x-x-x-x-x-x-x-x-x

Wah

Elmas madencisi
Bu konuyu daha da geliştirebileceğini düşünüyorum