Dream Hile Yaptığını İtiraf Etti!

Airthes

airthes#9138
Ünlü Minecraft yayıncısı Dream'e karşı yapılan ve aylar boyu süren hile ve mod kullanımı hakkındaki suçlamalar sonunda açıklığa kavuştu. Konu hakkında bir açıklama yaparak izleyicilerinden ve Speedrun.com'un moderatöründen özür diledi.

11913

Dream Hile Yaptığını İtiraf Etti!
Dream speedrun.com'a yeni dünya rekorunu kırdığını iddia ederek başvurdu, Geosquare adlı moderatöre göre Dream'in yaptığı speedrun gerçek değildi. Geosquare araştırma yapmaya başladı ve Dream'in şans oranı normalin çok üstünde olduğunu fark etti. Bunun ardından speedrun.com moderatörleri ile arası bozuldu.

31 Mayıs 2021 tarihinde
Dream twitter üzerinden hile yaptığını 6 ay sonra itiraf etti. Twitter üzerinden bir metin linki paylaştı, "Bu yazıyı banyoda gecenin dördünde yazıyorum ve telefondan yazıyorum yanlışlarım olabilir. Bunları yazarken bir drama istemediğimi, sadece daha rahatlamak için yazdığımı bilmenizi istiyorum. Bir süredir sizinle konuşmak istediğim önemli bir konu var." ve burada hile kullandığını anlaşılır bir şekilde yazarak açıklıyor. Hileler kendi bilincinde olmadan açık kalmış ve bununla yüzleşememiş. Adını kirlememek için speedrun moderatörlerine suç atmaya başladı. Speedrun.com Dreamdan log dosyalarını ve mod dosyalarını istiyor ve fakat Dream mod ve logları vermemek isteyerek dosyaları sildi.

Dream 6 ay sonra suçlu hissederek yaptığı hileleri aklından atmamış ve rahatlamak için bir açıklama yazıyor, ve Dream ilk videosundan beri hile ile video çekiyormuş. Arkadaşı George ile video çekerken sıkılmamak için birini kiralayarak şans faktörlerini arttıracak bir şeyler yazmasını istemiş. Bu hileyi istemeden speedrun videolarında da kullanmış ve bunu çok geç fark ettiğini açıkladı ve özür diledi.

KAYNAK:

Son düzenleme:

Glade

Kızıltaş madencisi
Ayrıca Geosquare adlı moderatör bu şansın 7 milyon/milyar da bir olduğunu açıkladı.