fps hatası

Glieser

Oduncu
Minecraft da 1.16.5 de 5 fps alıyorum ama f3 e basıp arkaplana atıyorum minecraftı bi anda girip esc ye basıyorum 60 70 fps den 6 ya düşüyor ve 6 yı geçmiyor fps sınırıda sınırsız yaptım ama hiç bir faydası yok lütfen yardım edin

HüseyinTR

Kütüphaneci
Minecraft da 1.16.5 de 5 fps alıyorum ama f3 e basıp arkaplana atıyorum minecraftı bi anda girip esc ye basıyorum 60 70 fps den 6 ya düşüyor ve 6 yı geçmiyor fps sınırıda sınırsız yaptım ama hiç bir faydası yok lütfen yardım edin
Bunun için youtubeda "fps arttırma ayarları" diye arat uygula fpsin yükselir

kerimsnmz31

Kömür madencisi
Oyunu silip yeniden yükle olmazsa java silip oyunu silip yeniden yükle düzelir düzelmesse artık bilmiyorum iş formata kadar gidebilir benden demesi

Early

Kızıltaş madencisi
logo-forum.pngÇözünürlüğünü değiştirip deneyebilirsin.

ErsinTheChill

Kömür madencisi
alt tab atınca 60 -70 fps yükseliyor diyo
Bunun sebebi bilgisayarın güc tasarrufu modunda veya oyundaki bir ayardan kaynaklıdır arkaplan da çalışan uygulamalarda genel görüntü içeriği kapatılır uygulama bekleme moduna geçer görüntü silindiği için hiç birşey fps düşürmez bu fps artışının sebebi budur

ErsinTheChill

Kömür madencisi
Ayarlardan bölgesel işlemeyi açabilirsin biyom karışıklığını kapatabilirsin bunları Ayarlar---->Performans tan yapabilirsin fps arttırıcı bir texture pack kullanabilirsin fps arttırıcı bir client kullanabilirsin vsync i kapatıp bilgisayar ayarlarından işlemcinin tüm çoklu CPU kullanımını açabilirsin masaüstün karışık ise onları tek klasöre toplayabilirsin ( bu masaüstüne harcanan disk belleğini oyuna ayırmana yardımcı olur fps arttırır) haraketli bir arkaplanım varsa bunu kapatabilirsin görev yönetisinden minecraft ta yüksek öncelik verebilirsin özel bir oyuncular için windows sürümü yükliyebilirsin ( bunu yapmadan önce bilgisayardaki hassas ve önemli bilgileri flash bellek hard disk aracılığı ile yedeklemeyi unutma) görev çubuğundaki pil simgesine tıklayıp kalite modunda ise performans moduna alabilirsin aklıma gelenler bunlar bu dediklerimi yap umarım fps in yükselir 🥰