Halsizlik

Nasors

Zümrüt madencisi
Arkadaşlar kendimi çok halsiz hissediyorum. Uymak dışında herhangi bir öneriniz var mı?

HzHydraa

Zümrüt madencisi
Böyle durumlarda spor yapıyorum, kendini kendin olduğun hatırlatan müzikler dinleye bilirsin sevdiğin veya tam tersini deneye bilirsin sevmediğin müzikler ile hayata tekrar döne bilirsin. :d

Ilunga

Kömür madencisi
Uyku çok iyi geliyor dostum. Bir süre uyuyup dinlenip sonrasında zevk aldığın aktiviteleri yapıp papatya çayı veya istediğin bir içeceği içebilirsin. Geçmiş olsun!

Nasors

Zümrüt madencisi
Önce yatağa gir, bir güzel biraz uyu. Sonrasında kalktığında tatlı ve sana enerji veren şeyler ye, elini yüzünü yıka, heyecanlı ve seni yerinde durdurmayan müzikler dinle, komedi ile ilgili film, dizi ya da anime seyret, oyun oyna. Ben bunları yapınca eski halime dönüyorum açıkcası.
Kaç dakika uymayı tavsiye edersiniz?

Ilunga

Kömür madencisi
1 saat uyuduğunda vücudun tüm enerjiyi topladığını sanıp uyandığın anda hızlı olarak fonksiyonlanarak çalışacaktır. O yüzden ufak kestirme değil de güzelce uykunu alabileceğin şekilde uyu kendi sınır koyma ama normal uyku gibi olmalıdır.

Ilunga

Kömür madencisi
Yani o kısımda var ama uyku düzenine bağlı kalmadan uzun bir uyku çekmesi uyku düzenini bozar, tekrar oturtmak da çok zor. Halsizlik sadece ruhsal bir durumdur, gece uykusunu aldıysa 1 saat uyuması yeterli olacaktır, eğer uykusunu aldığı halde halsizlik nedeniyle daha da fazla uyumaya çalışırsa kronik yorgunluğa dönüşebilir.
Haklısın elbette ama şöyle bir opsiyonu var zaten akşam oluyor şu an yatma saatini beklemesi de uygun olur. Sabah uyanınca kendini pozitifte yönlendirirse iyi olacaktır.

Nasors

Zümrüt madencisi
Çok Teşekkür ederim. Uyudum sonra azıcık spor yaptım, duş aldım; kendimi daha iyi hissediyorum.