Hayata Nasıl Pozitif Bakılır?

feyzawa

ciziyom
Özel Üye
logo-forum.png

Merhabalar! Bilmem anladınız mı ama ben yazı olarak genellikle hayata dair şeyler paylaşıyorum. Oyun ağırlıklı değil yani. Çünkü forumda bu tür konular paylaşan yok. Ben forumumuzda bu konular da aratılabilsin, aratıldığında da cevapları bulunabilsin istiyorum.
Not: Kendi şahsi fikir ve düşüncelerimdir.

•Öncelikle kendinizi tanıyın. Neleri sevdiğinizi, neleri sevmediğinizi, kimlerle mutlu olduğunuzu öğrenin.

•Hoşlandığınız, yaparken mutlu olduğunuz şeyleri yapın. Mesela kimi yemek yemeyi, kimi kitap okumayı, kimiyse yemek kitabı okumayı sever. Tabii bunun haricinde şeyler de vardır. Bunlar örnek!

•Yanında mutlu olduğunuz insanlarla beraber vakit geçirin. En yakın arkadaşınızla bir parkta çocuk gibi birbirinizi sallayın, eğlenin. Sevgilinizle veya arkadaşınızla sinemaya gidin. Hepsi size kalmış, artık nasıl eğlenmek ve kimi isterseniz.

•Konusu açılmışken, içinizde hep bir çocuk ruhu bulunsun. Etrafınıza karşı soğuk davranmayın. Samimi olun ki mutlu olasınız.

•Böyle yapınca insanlar bunu düşünür demeyin. Sokakta dans ederek deli gibi dolanın. Nasıl olsa oradaki insanları hayatınızda bir kere göreceksiniz. Kimin ne düşüneceğini umursamayın, siz kendinizi biliyorsunuz ne de olsa.

•Başkaları için kişiliğinizden, kendinizden vazgeçmeyin. Bırakın sizi öyle sevsinler, sevmezlerse de yol verin gitsin. Kalsa üzecek çünkü boşverin gitsin.

•Dostlarınızı bırakmayın ama. Onlara anlatacaksınız derdinizi, onlarla eğleneceksiniz. Onlar sizin en önemli pozitif neşe kaynağınız zaten!

•Her zaman mutlu olacağınızı düşünün. Tabii yeri gelince üzüleceksiniz ama atlatabilme konusunda kendinize güvenin. Takıntı yapmayın.

•Hâlinize şükredin. Siz sevgilinizden ayrılmayı dert ediyorsunuz ama ne insanların ne gibi derdi var. Yürüdüğünüz, konuşabildiğiniz için bile mutlu olun. Ufak sevinçler bile içinizde kelebekler uçursun.

•Çoğu kişi bunların hiçbir işe yaramadığını düşünecektir. Binevi doğru aslında. Hayata pozitif bakmak ve mutlu olmak sizin elinizde biraz da. Siz nasıl mutluysanız öyle yapın. Toplumu umursamayın!