İksircilik Rehberi (1.14.4)

BeratCNM

Kömür madencisi
İksircilik arayüzünde aşağıdaki üç bölüme şişeler ve yukarki bölüme bileşen yerleştirilir, bileşen şişeye damıtılır ve oyuncunun kullanmak istediği iksirler oluşur.
Her iksir bi şişe su ile başlar, bir cam şişeye bir su kaynağından ya da kazandan su doldurarak elde edilir. Bir sonraki adım birincil bileşeni ekleyerek ana iksiri oluşturmaktır, bu bileşen genellikle Nether tohumudur ve Garip İksir yapmada kullanılır bir etkisi yoktur. Çalışan etkisi olan bir iksir yapmak için ana iksire ikinci bir bileşen eklemek gerekir. Daha uzun süren, daha etkili ya da zıt bir iksir yapmak için üçüncü bir bileşen eklenir. Sonunda, barut eklenerek iksir fırlatılan iksire dönüştürülebilir böylece iksir elle ya da bir fırlatıcı ile ateşlenerek kullanılabilir böylece iksir belirli bir alan içindeki herkesi etkiler. İksir yapmada her adım 20 saniye sürer.
İksircilik ile hayat kurtaran ve çok kullanışlı eşyalar yapılabilir. Savaşta oyuncuya yardım ederek ya da eğer hızlı kullanılırsa diğerleri oyuncunun hayatını kurtarırken düşmanları zayıflatması gibi güzel numaraları vardır. Örneğin Ateş Direnci ya da İyileşme İksiri. Blaze çucukları ve Nether Tohumları toplamak iksircilik için zorunludur ama bir kez toplanınca, en çok kullanılan iksir bileşenleri oldukça boldur ve iksircilik faydalı bir görevdir.