Kendime yetki veremiyorum

UmSier

Kömür madencisi
sunucuyu kurdum pluginler hazır ama kendime yetki veremiyorum bunu nasıl çözebilirim bazıları ops.json dosyasına ismini yaz diyor ama [UmSier] böyle yazıyorum olmuyor. yanlışmı yazıyorum ?

Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Sunucunda OP yetkisi vermek istiyorsan sunucu konsoluna op <isim> belirtmelisin. Eğer oyunculardan farklı yetkiler ayarlamak istiyorsan LuckPerms gibi yetki pluginleri kurman gerekiyor.

17566

Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
hocam senide yoruyorum hep sen cevap veriyorsun ama bu konsolu ben bulamıyorum bu işlere yeni başladım
Her zaman yardımcı olmayı isterim. Açtığın baslat.bat senin sunucunun konsolu olur, bu konsolda kendine op <isim> yazarak kendine operatör yetkisi tanımlayabilirsin.
* Operatör yetkisi, sadece yöneticilerde olur ve bütün komutlara erişmeni sağlar.

UmSier

Kömür madencisi
Her zaman yardımcı olmayı isterim. Açtığın baslat.bat senin sunucunun konsolu olur, bu konsolda kendine op <isim> yazarak kendine operatör yetkisi tanımlayabilirsin.
* Operatör yetkisi, sadece yöneticilerde olur ve bütün komutlara erişmeni sağlar.
baslat.bat'ı çalıştırdım ama her hangi bir tuşa tıkladığımda kapanıyor. düzenle demem mi gerekiyor ?

Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Konsoldan bir ekran görüntüsü paylaşır mısın?

Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
hocam onu hallettim son bir sorum olacak pluginleri yükledim çalışmadı konsola ne yazmam gerekiyor pluginlerin çalışması için
Hangi Minecraft sunucu yazılımını kullanıyorsunuz? Eğer Vanilla kullanıyorsanız, pluginler çalışmaz.

Sunucu yazılımları hakkında bilgi almak için bu konuya göz atabilirsin.

Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
spigot kullanıyorum
Şu sebeplerden çalışmayabilir:
  • plugins klasörüne pluginleri yükledikten sonra sunucu konsolunu yeniden başlatmanız gerekir.
  • Sunucu sürümünüz ile eklentinin oyun için desteklediği sürüm uyuşmuyor olabilir.
  • Kurmak istediğin plugin hatalı olabilir.
  • Kullandığın sunucu sürümü hatalı olabilir.
Benim size tavsiyem, yeni bir sunucu açıp sunucu sürümünü 1.16.5 PaperSpigot kullanmanızdır. Hem daha stabil hem de son sürüm eklentileri de kullanmaya devam edebilirsiniz.