Left 4 Dead 2 hakkında bilgiler ve ileride çıkacak yeni oyunu!

Ferixinder

Ferix
Özel Üye
Katılım
29 May 2019
Mesajlar
144
Beğeni
49
Puanları
280
Selam değerli forum üyeleri! Bugün sizlere Left 4 Dead 2 oyunundan bahsedeceğim!

Öncelikle Left 4 Dead 2 nedir?

Zombi denilen ne kadar kuduz varsa toplandığı, artık nasıl bir yaratık çıkacak diye düşündüren, çeşitli görevleri olan oyun.
Sağa dönsen bi dert sola dönsen bi ders olan FPS oyunu Left 4 Dead 2 oynarken zaman zaman çığlık attıran oyun da denebilir.

Left 4 Dead'deki salgın olan yeşil grip virüsünün çıkardığı mutasyondur. İlk olarak Pennsylvania'da başlamış ve kendini geliştirmiştir. Hastalığın çıkmasından itibaren yaklaşık 3 hafta sonra güçlü mutasyonlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Ancak bu oyunda yeni mutasyonda ortaya çıkmıştır.Hayatta kalan 4 karakter hastalıktan arınmış güvenli bir yer bulma arayışıyla sürekli hareket halindedirler.

Left 4 Dead’in devamı niteliğinde bir oyun. Ama bunu oynamak için illa Left 4 Dead oynamanız gerekmiyor. Zaten Dead 2, Dead’ten daha güzel. Daha fazla kuduz karakter mevcut.
Oyunda ağlayan bir ses duyarsanız ondan uzak durun. Ağlayan Cadı'ya ateş ederseniz, daha beter karşılığını alıyorsunuz. Saldırmazsanız hiç bir şey yapmıyor.
Arkadaşlarınıza yardım etmeye bakın. Bir arkadaşınız düştüğünde kaldırmaya bakın o bölümü bitiremez, çok acılar çekebilirsiniz.

Enfekte Türleri;
Normal Enfekteler
Oyunda daha sık karşılaşılan ve sinir bozucu zombilerdir. Bu enfekteler yemeğe, kana o kadar aç kalmışlardır ki gözleri dönmüş. Siz ne kadar kaçarsanız kaçın bu enfekteler Usain BOLT gibi size yetişir. Pipe bomb'a (ses bombasına) kolay etkilenen zombilerdir. Kolları koparıldığı halde sizleri yakalamaya devam ederler.
Nadir Enfekteler
Genelde oyunda gördüğünüzde pek bulaşmamanız gereken enfekteler fakat onlar sizi bulur dikkat edin!Özel Enfekteler
Canınızı en çok sıkacak enfektelerdir. Hele ki ağlayan cadı size oyunu bile bıraktırabilir. (Fazla Korku İçerir)


Sağ Kalanlar;
Ellis: Tamirci genç karakter. Savannah'da yaşamaktadır. Zoey'e aşık olduğu söylenmektedir. Sadece bir bölümde karşılaşırlar orada da araları pek de iyi olmamıştır.

Coach: Freshman Football Team'ın Koordinatörü ve bir okulda sağlık danışmanıdır.Savannah'da yaşamaktadır. Sağlık danışması olmasına rağmen çikolataya bayılır. Oyun içi genellikle yakın taaruz silahlarını tercih eder.

Rochelle: Ulusal bir haber şirketinde sunucuydu. Savannah'da yaşamaktadır. Francis ile aralarında olan aşk dedikoduları geçiyor.

Francis: Deri yeleği ve neredeyse vücudunu tamamen kaplayan dövmeleriyle soğukkanlı bir motorcudur. Genellikle Her şeyden nefret etmesiyle bilinir. Louis ve Bill'e aralarında özel diyaloglar geçmektedir. Genellikle pompalı kullanıp zombilerin onun deyimiyle vampirlerin kafasını uçurmaktir.


İlerideki oyuna gelirsek
Valve, günümüzde herhangi bir şekilde Left 4 Dead 3 üzerinde çalışmadığını bugüne kadarki en net tavrıyla söyledi. IGN’ye açıklama yapan şirket, bazı insanların toplulukları gaza getirmek için yanlış bilgiler ürettiğini aktardı.​
 

YusufEZ

Kızıltaş madencisi
Katılım
8 Haz 2019
Mesajlar
52
Beğeni
9
Puanları
150
Oyunun 2. bölümünde olmama rağmen 1 2si dışında hepsini gördüm bu tesaduf değildir herhalde 2 kere ağlayan cadıyı gördüm
 
Üst