Minecraft 1.16

ScarProYT

Kömür madencisi
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
8
Beğeni
1
Puanları
30
Minecraft topluluğunun en çok istediği iki farklı güncelleme vardı; hepimizin bildiği üzere bunlardan birisi Caves (Mağara) güncellemesi ve diğeri ise Nether (Cehennem) güncellemesiydi. Ancak bir sonraki büyük güncellemenin Nether olacağını neredeyse hiç kimse tahmin etmemişti; Mojang, bizleri Doğa, Savaş ve bazı Mağara güncellemesine yönelik mesajlar gönderdiği için böyle bir güncelleme ben dahil Minecraft topluluğunun üyelerinin aklından geçmemişti. Ancak yine'de topluluk böyle bir güncelleme için hiçte kızgın değil! Az önce dediğim gibi, bu en çok istenilen İKİNCİ güncelleme ve sonunda o Nether dünyası şimdiye kadarki en büyük güncellemeyi alıyor! Bu büyük güncelleme 2020 yılında Minecraft 1.16 sürümü olarak yayınlanacaktır. Caves Update bekleyen oyuncular; Mojang sizleri biraz daha bekletecek, üzgünüm.

Yeni Nether Biyomları!

Nether dünyasına biyomlar ekleniyor! Minecraft'ın normal overworld dünyasında her zaman biyomlar arası keşif yapardık ama bu artık o Cehennem arazisinde'de mümkün olacak! Mojang'in yaptığı açıklamaya göre, bu Nether dünyasına birçok biyom eklemeyi düşünüyorlarmış ve MINECON Live 2019 esnasında bizlere üç adet biyom sundular. Tabii bu kadarda değil, yeni biyomlar bir sürü yeni blok türü içermektedir ve hepsini aşağıdaki ekran görüntülerinde görebilirsiniz.

The Soulsand Valley;
Bu yeni "The Soulsand Valley" adı verilmiş Nether biyomu şu yenilikleri içermektedir; Mavi Ateş, Mavi Sis, Fosiller, Ruh Kumları ve Mağaralar.

The Netherwart Forest Red;
Bu Yeni "The Netherwart Forest Red" isimli biyom cehennem siğil bloklarından yapılmış ağaçları ile birlikte yoğun bir orman olarak bilinmektedir.

The Netherwart Forest Blue;
 

Ekli dosyalar

ScarProYT

Kömür madencisi
Katılım
13 Ocak 2020
Mesajlar
8
Beğeni
1
Puanları
30
Bu Yeni "The Netherwart Forest Blue" isimli biyom "The Netherwart Forest Red" isimli biyomun farklı bir çeşitidir ve zeminde mantarlar bulunmaktadır.

Yeni Nether Canavarları!

Mojang, bu büyük güncelleme için bizlere Nether'da bulabileceğimiz iki yeni canavar duyurdu; Piglins ve henüz gerçek ismine kavuşmamış Piglin Beast! Bu iki canavarın eklenmesi ile birlikte Zombie Pigmen'in ismi "Zombified Piglins" olarak adlandırılacaktır.

Piglin Beasts;
Bu canavarlar, Nether'da var olacak ve oyunculara saldıracaktır. Bu yaratıkları öldürdüğümüzde herhangi bir yemek kaynağı olarak et düşürmesi beklenmektedir. Mojang çalışanları, "Piglin Beasts" isminin değişeceğini açıkladı.

Piglins;
Bu canavarlar, Nether'da var olacak ve Wither Skeleton ile yeni Piglin Beasts yaratıklarına saldıracaktır. Tabii bu yaratıklar siz oyunculara'da saldıracaktır ama eğer altın zırh giyerseniz sizlere herhangi bir zarar vermeyecektir ve ayrıca sizler ile takas yapmak isteyecektir. Ancak, cehennem'de onlara ait sandıklı eşyalar olacaktır ve eğer yaklaşıp onların sandığını açmaya kalkarsanız sizler altın zırh giymiş olsanız bile düşman olacak ve saldıracaktır. Bu canavarlar herhangi bir savaş için Kılıç veya Arbalet kullanmaktadırlar.

Cehenneme Yaşam Geliyor!

Mojang, bu büyük güncelleme ile birlikte Nether yani Türkçede o Cehennem adını verdiğimiz dünya'ya yaşam getirmek istediklerini açıkladılar. Nasıl yaşam getirecekler diye soracak olursanız, her şeyden önce artık Cehennem arazisinde yemekler bulacağız! Yemek bulmak demek, yaşam demektir. Aslında Nether dediğimiz yerde yaşam olmaz ama Minecraft'ta olacakmış. Ne kadarda garip, öyle değil mi? Tabii tek yaşam eklenmekte kalmıyor, ayrıca Nether dünyası eskisinden daha zorlu bir hale geleceği açıklandı. Bence şimdiden bu zorlu dünya için hazırlıklara başlamalısın.


Sadece Bu Kadar Değil!

Bu cehennem güncellemesine daha birçok biyom ve içerik eklenmesi beklenmektedir ve görünüşe göre MINECON Live 2019'da bunların sadece yarısı gösterildi. Tahmin olarak 2020 yılının başlarında Minecraft 1.16 sürümü olarak bu güncellemenin snapshot'ları başlayacak ve o zamandan itibaren bu güncellemenin içeriklerini görmeye başlayacağız. Daha fazla bilgi için takipte kalın.
 
Üst