Kresua

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Katılım
11 Nis 2020
Mesajlar
154
Beğeni
31
Puanları
1,140
Minecraft Türkiye

Herkese selamlar Minecraft Türkiye forum üyeleri ve ziyaretçileri,
Biliyorsunuz ki Mojang, geçtiğimiz günlerde Minecraft Live 2023 etkinliğini tanıtmıştı. Tanıtılan etkinlikte 1.21 güncellemesiyle birlikte gelecek olan yeni gelecek yapının ne içerdiği ve mob oylamasıyla birlikte seçilen yeni yaratığı duyurdu. İşte bu konumuzda nelerin tanıtıldığı ve yeni hangi özelliklerin geldiğini görebilirsiniz.

YENİ YAPI: TRIAL CHAMBERS

Bu zindanlar, oyunda savaşçı özelliğini kullanmak isteyen oyuncular için tasarlanmış olup, yeni zorluklar ve yaratıklarla dolu bir ortam içerecek. Her girilen zindandaki yaratıkları ve yapıları bir sonraki karşılaştığınız zindanda göremeyeceksiniz yani her girdiğiniz zindan özel olarak tasarlanmış olacak. Aynı zamanda içerisinde ödüllerle dolu sandıkları açarak özel ganimetlere ulaşabileceksiniz.


Eğer bu zindandaki tüm düşmanları öldürürseniz ödül veren bir spawner ile karşılaşacaksınız. Arkadaşlarınızla zindana kaç kişiyle giriş yaparsanız o kadar fazla ödül alabileceksiniz.


YENİ BLOKLAR

Bu zindanlarda bakırla tasarlanmış çeşitli yeni blok tasarımlarına rastlayabileceksiniz.


Bakır ampüller, oyuna yeni aydınlatma içeriğine sahip bir blok olacak. Bu bloklar zamanla paslandıklarından dolayı baltayla sağ tıkladığınızda bloğun parlaklık derecesini arttırabileceksiniz.


YENİ YARATIK: BREEZE

Yine aynı şekilde zindanda bulunduğunuz zaman yeni bir yaratık daha sizi karşılamış olacak. Bu yaratıklar rüzgarı kullanarak oyuncuların üstüne oyuncuları savuran bir rüzgar balonu gönderirler. Ayrıca bu balonlar kızıltaş devrelerini de çalıştırabilir olacaklar.

YENİ KIZILTAŞ SİSTEMİ: OTOMATİK ÇALIŞMA MASASI

Bu sistemle beraber bu masanın içerisinde yerleştirdiğiniz eşyalarla otomatik olarak yeni eşyayı oluşturabileceksiniz.

YENİ MOB: ARMADILLO

Yapılan oylamada birinci seçilen mob Armadillo oldu. Armadillo, oyun içerisindeki evcil hayvanlarımız olan köpeklere zırh yapmamızda yardımcı olacak yeni moblar olacak.

Minecraft Live 2023 etkinliğinde 1.21 güncellemesinde tanıtılan yeni özellikler bunlardı. Siz ne düşünüyorsunuz? yanıtlar kısmından fikrinizi belirtebilirsiniz. Eğer konu hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın. İyi oyunlar, iyi forumlar!
 
Üst