Minecraft Nasıl Bitirilir ?

Crefax

Rafa
Minecraft Türkiye

Merhaba Minecraft-Türkiye Forum Üyeleri

Bugün size nasıl minecraftı bitirebileceğiniz hakkında bilgi vereceğim.

İlk adım olarak end portalını bulmamız, survival mod'da end portalını kendi imkanlarınızla yapamaz kırıp farklı bir yere götüremezsiniz.
Bulmak için ender gözlerinden yardım almanız gerekmektedir.
3556

Bu şekilde ender gözüne erişebilirsiniz.

Açık bir alanda ender incisine sağ tıkladığınızda ender incisi havalanacak ve end portalına doğru gidecektir fakat kısa bir süre sonra duracak şansınıza bağlı olarak ya aşağı düşecek yada patlayıp yok olacaktır bu yüzden oldukça fazla ender gözüne ihtiyacınız olacak.
Ender portalları yerin altındaki madenlerde bulunur kendine has bir maden yapısına sahip bir odada bulunur.
End portalını bulduktan sonra ise sıra onu çalıştırmaya geldi burda yine bize ender gözleri yardım edecek.

3557

end portalını tamamen end gözleri ile doldurmanız gerekmekte doldurunca portalınız açılacak ve girdiğiniz zaman end biomuna gideceksiniz.

End portalına girdikten sonra her yer enderman olacak ve gözünüze çarpan ilk şey yukarıdaki ender dragon yazısı olacaktır.
3558

Eğer yazı yoksa merak etmeyin ender dragonu gördüğünüzde yazı çıkacaktır.

Ender dragonu kesmek için obsidyenden yapılmış kulelerin üzerindeki end kristallerini kırmanız gerekmekte çünkü end kristalleri ender dragonu can verir.
Tüm kulelerdeki end kristallerini kırdıktan sonra ender dragon ile savaşmaya hazırsınız

Ender dragonu kesmeniz durumunda yeni bir portal açılacak ve atladığınız an oyun bitmiş olacak.

ender dragon died ile ilgili görsel sonucu

Portaldan geçtiğinizde oyunun bitiş yazısı ekranınızda belirecektir.

Fakat oyun bitmiyor aslında oynamaya devam edebiliyorsunuz fakat oyunun asıl amacı bitmiş oluyor onun dışında tüm özelliklerini hala kullanabileceksiniz.​