Minecraft Nether Güncellemesi: Eski Halinden Eser Kalmamış!

Güncelleme Güzel Olmuş mu?

• Hiç Beklemiyordum!

Kullanılan: 1 33.3%
  • Efsane Olmuş!

Kullanılan: 2 66.7%
  • Pek Beğenmedim!

Kullanılan: 0 0.0%
  • Çok Kötü Olmuş!

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

PluginerTR

Kömür madencisi
2642

Minecraft Nether Güncellemesi

Minecraft'ın yapımcısı olan Mojang şirketi, önümüzdeki büyük güncelleme olan The Nether Update (Cehennem Güncellemesi) üzerinde çalışıyor ve tahminen 2020 yılında 1.16 sürümü olarak yaz aylarına doğru çıkması beklenmektedir. Yeni Nether dünyasına bayağı bir göz attım ve eski halinden eser kalmamış.

Cehennem Güncellemesinde Oyuna Neler Eklenecek?
  • Cehenneme Yaşam Geliyor!
  • Nether Biyomları!
  • Mavi Ateş!
  • Hoglin İsimli Canavar!
  • Piglins İsimli Canavar!
  • Cehennemde Yemek Kaynakları!
  • Bastions Diye Yepyeni Bir Yapı Türü!
  • Zombie Pigmen'in İsmi Zombified Piglins Olarak Değiştirilecek!
  • Artık Cehennem Dünyasında Doğmak Mümkün Olacak!
  • Target(Hedef) Bloğu!
  • Ve daha bir sürü yeni içerik...
CEHENNEME YAŞAM GELİYOR

Bu cehennem güncellemesi, Minecraft'ı değiştirecek en büyük güncellemelerden birisi olacak. Sebebi ise, Mojang çalışanları bu güncelleme ile birlikte o Nether dünyasına yaşam eklemek istediklerini açıkladılar. Peki nasıl ekleyecekler? Mesela artık Nether'da yemek kaynakları bulmak mümkün olacak, veya bir şekilde takas yapabileceğiz, hatta ve hatta öldüğümüzde o dünyada spawn olabileceğiz. Desenize artık normal dünyanın bir anlamı kalmadı? :eek:

NETHER BİYOMLARI

Nether dünyasında hiçbir zaman biyomlar var olmamıştı ve bu gelecek güncelleme ile birlikte ilk kez Nether biyomları görmüş olacağız! Buda demek oluyor ki, cehennem dünyası artık keşif yapabileceğimiz çok güzel bir yer olmuş olacak!

Soulsand Valley

Bu yeni biyom türünde şu içerikleri bulabileceğiz; Mavi Ateş, Mavi Sis, Fosiller, Ruh Kumları ve Mağaralar.

s
2643

Red Netherwart Forest

İçindekiler; Cehennem Siğil Bloklarından Yapılmış Ağaç Türleri, Mantarlar ve Dahası.

Screenshot #1

2644

Screenshot #2
2645

Blue Netherwart Forest

Bu biyomu cehennem yerine daha çok cennete benzeten tek ben miyim?

Screenshot #1
2646

Screenshot #2
2647

MAVİ ATEŞ

Birçok PvP doku paketlerinde kullanılan "Mavi Ateş" artık oyunun kendisinde var olmuş olacak!

2648

HOGLIN CANAVARI

Minecraft'ta her zaman bir efsanemiz vardır; "Domuz Eti Yemek Haram!". Ancak bir tane domuz türü yetmiyormuş gibi bir başka domuz türü daha ekleyeceklerini, hatta bu domuz türünün bizlere saldıracağını söylesem ve öldürdüğümüzde farklı bir yemek kaynağı düşürecek dersem o eti yer miydiniz?

2649

PIGLIN CANAVARI

Zombie Pigmen (Yeni Adı İle Zombified Piglins) yetmiyormuş gibi ona benzer farklı bir canavar türü daha Minecraft dünyasına merhaba demeye geliyor! Artık altın zırhlar bir işe yaracak, sebebi ise eğer sizler altın zırh giyerseniz Piglinsler sizlere saldırmayacaktır ancak onların sakladıkları sandıkları açarsanız bu dediğim şey geçersiz sayılacaktır. Kendileri Bastions isimli bir evde bulunacaktır.

Ayrıca Piglinsler, Nether dünyasında ilk kez oyuncular ile takas yapan canavarlar olacaktır.

2650

TARGET (HEDEF) BLOĞU

Güncellemenin teması ile alakasız bu yeni blok türü sayesinde oyunda yepyeni mini oyunlar oluşturabiliriz!

s
2651

Bu büyük güncelleme hakkında görüşlerinizi almak isterim. Sizce Mojang çalışanları iyi bir iş çıkarmış mı? Bana göre evet nede olsa topluluğun büyük bir kısmı uzun zamandır bir Nether güncellemesi bekliyordu :)

❁ Snowmea

Kömür madencisi
Minecraft gittikçe basit oyun çizgisinden çıkarak dahada kendini geliştirmeye devam ediyor.Bu durum fazlasıyla tatmin edici.

Rayleigh

Kızıltaş madencisi
Eski sürümlerde sayabileceğim 3-5 adet amaç bulunuyordu. Bu güncellemeler ile nether dünyasının geliştiğini açık bir şekilde görebiliyorum. Umarım aynı şekilde end dünyasında böyle değişiklikler görebiliriz.