Minecraft Server Açmak İçin Neler Gerekli ?

IZempy

Demir madencisi
Merhabalar, Bu konuda size bi server kurmak için neler gerekli ve ne kadar bütçe ile kurulur onu anlatcam

1. Adım | Server Hosting

İlk olarak serveri almamız için bir hosting firması bulmamız lazım (Rabisu, Batihost, Keyubu)
CraftRise Rabisu`dan almış bir bildiği var ki ordan almış, onun için bizde ordan alalım

Serverinizde hangi oyunlar olcağına bağlı olarak gerekli ram miktrarı değişmektedir, Serverimde tek oyun olsun 30 40 kişi oynasın diyorsanız
6GB yeticek diye düşünüyorum (Ay/60TL)
Eğer 2 3 oyun olsun 200 300 kişi oynasın diyorsanız en az 10GB gereklidir (Ay/100)

2. Adım | Domain

İlk olarak domain ne bilmeyenler için kısa özet geçeyim, domain yani alan adı sitenizin veya serverinizin sonunda olan .com .net .org alan adlarıdır
Serveri rabisudan alırsanız size bedavadan 2 ip veriyor 1. serverisminiz.mcoyna.com 2. serverisminiz.rabisu.net
Eğer bunları beğenmedim CraftRise gibi Play.CraftRise.Com alan adım olsun diyorsanız Rabisudan yıl/84TL ye alabilirsiniz

3. Adım | Pluginler

Serveriniz için pluginler gerekmektedir, Eğer plugin bilginiz yoksa internet üzerinden pluginer bulabilirsiniz veya özel paket yaptırabilirsiniz
Fiyatı ne paketi yaptıracağınıza göre değişir

4. Adım | Map

Eğer build yeteneğiniz yoksa internet üzerinden 40 45 TL`ye Map yaptırabilirsiniz (Boyuta göre değişir)
Veya mimar alabilirsiniz onuda internet üzerinden bulabilirsiniz

5.Adım | Site

Siteyi rabisudan alırsanız sitenin yanında 100TL`lik Site Scriptini bedavaya vermektedir, Site (Yıl/30TL)

6.Adım | Reklam

Evet herşey hazır olduğuna göre oyuncu çekme zamanı, tabikide sapık gibi insanların özeline serverimize gelin yazmıcaz
ya YouTuberlere para ile reklam yaptırcaz yada sitelere reklam verdircez

Unuttuğum bir şey varsa konunun altına yazabilirsiniz...

vHaryn

Kömür madencisi
Şimdi biri çıkıpta "Aternosda Beleş (!)" derse delirebilirim. :D

2qke

Kütüphaneci
Şimdi biri çıkıpta "Aternosda Beleş (!)" derse delirebilirim. :D
Geçen yıl Aternos ile hub sunucu kuranlar çoğalmıştı. Aternos bildiğim kadarıyla 500MB RAM gibi düşük bir sunucu veriyor, sunucuyu açmak içinse bazen 20 dakika beklendiği bile oluyor. Tüm bunlarla uğraşmaktansa gidin en azından Bati'den 25₺'ye 2GB sunucu alın.

sametkarabulut28

Elmas madencisi
aternos sunucuda hiç kimse yoksa 500MB insanlar girmeye başladığında ise 100MB artar. mesela 5 oyuncu varsa 1GB yada 15 oyuncu 2GB ram

Sweet

Oduncu
Merhabalar, Bu konuda size bi server kurmak için neler gerekli ve ne kadar bütçe ile kurulur onu anlatcam

1. Adım | Server Hosting

İlk olarak serveri almamız için bir hosting firması bulmamız lazım (Rabisu, Batihost, Keyubu)
CraftRise Rabisu`dan almış bir bildiği var ki ordan almış, onun için bizde ordan alalım

Serverinizde hangi oyunlar olcağına bağlı olarak gerekli ram miktrarı değişmektedir, Serverimde tek oyun olsun 30 40 kişi oynasın diyorsanız
6GB yeticek diye düşünüyorum (Ay/60TL)
Eğer 2 3 oyun olsun 200 300 kişi oynasın diyorsanız en az 10GB gereklidir (Ay/100)

2. Adım | Domain

İlk olarak domain ne bilmeyenler için kısa özet geçeyim, domain yani alan adı sitenizin veya serverinizin sonunda olan .com .net .org alan adlarıdır
Serveri rabisudan alırsanız size bedavadan 2 ip veriyor 1. serverisminiz.mcoyna.com 2. serverisminiz.rabisu.net
Eğer bunları beğenmedim CraftRise gibi Play.CraftRise.Com alan adım olsun diyorsanız Rabisudan yıl/84TL ye alabilirsiniz

3. Adım | Pluginler

Serveriniz için pluginler gerekmektedir, Eğer plugin bilginiz yoksa internet üzerinden pluginer bulabilirsiniz veya özel paket yaptırabilirsiniz
Fiyatı ne paketi yaptıracağınıza göre değişir

4. Adım | Map

Eğer build yeteneğiniz yoksa internet üzerinden 40 45 TL`ye Map yaptırabilirsiniz (Boyuta göre değişir)
Veya mimar alabilirsiniz onuda internet üzerinden bulabilirsiniz

5.Adım | Site

Siteyi rabisudan alırsanız sitenin yanında 100TL`lik Site Scriptini bedavaya vermektedir, Site (Yıl/30TL)

6.Adım | Reklam

Evet herşey hazır olduğuna göre oyuncu çekme zamanı, tabikide sapık gibi insanların özeline serverimize gelin yazmıcaz
ya YouTuberlere para ile reklam yaptırcaz yada sitelere reklam verdircez

Unuttuğum bir şey varsa konunun altına yazabilirsiniz...
Ben domainde aldım da nasıl bağlicam server e herşey tamam