MİNECRAFT SERVER AÇMAK İÇİN YARDIM

mustafafk524555

Kömür madencisi
Herkese selamlar. Ben online serverlerde gezip dolaşıp oynarken çok merak ediyorum nasıl yapıyorlar diye. Benimde küçükde olsa bir serverim olsa olmaz mı diye düşünüyorum. Yapmaya çalışsam bile yapmak için yeterli bir bilgim yoktur. Sizden ricam bana küçükde olsa bir server nasıl açılır gösterseniz olur mu diye sormak.
Eğer yardım etmek isterseniz. Sadece 4 oyun istiyorum. 1.EggWars 2.SkyWars 3.BedWars 4.SkyBlock'dur. Sizden ricam lütfen bana yardım edin. Yardım etmeseniz bile bana yardım edebilecek. Yol gösterecek birisi gösterirseniz çok mutlu olurum.
KÜÇÜK BİR NOT: Youtube'da olan server videolarını izledim ama onlarda zaten zorla yapıyor. Sizler deneyimli insanlar olduğunuz için sizlerden yardım istiyorum. Lütfen bana yardım edin.

Cumhuriyet

Kızıltaş madencisi
Herkese selamlar. Ben online serverlerde gezip dolaşıp oynarken çok merak ediyorum nasıl yapıyorlar diye. Benimde küçükde olsa bir serverim olsa olmaz mı diye düşünüyorum. Yapmaya çalışsam bile yapmak için yeterli bir bilgim yoktur. Sizden ricam bana küçükde olsa bir server nasıl açılır gösterseniz olur mu diye sormak.
Eğer yardım etmek isterseniz. Sadece 4 oyun istiyorum. 1.EggWars 2.SkyWars 3.BedWars 4.SkyBlock'dur. Sizden ricam lütfen bana yardım edin. Yardım etmeseniz bile bana yardım edebilecek. Yol gösterecek birisi gösterirseniz çok mutlu olurum.
KÜÇÜK BİR NOT: Youtube'da olan server videolarını izledim ama onlarda zaten zorla yapıyor. Sizler deneyimli insanlar olduğunuz için sizlerden yardım istiyorum. Lütfen bana yardım edin.
Dostum saydığın oyunlar o kadar kolay değil maalesef :( fakat buna zaman verecek biri bulabilirsen güzel olur.

mustafafk524555

Kömür madencisi
Dostum saydığın oyunlar o kadar kolay değil maalesef :( fakat buna zaman verecek biri bulabilirsen güzel olur.
DEDİĞİM ŞEYİN KOLAY OLMADIĞINI BENDE BİLİYORUM AMA BEN BUNU YAPABİLECEĞİME İNANIYORUM SADECE BANA YOL GÖSTERECEK BİRİSİ OLURSA ÇOK MUTLU OLACAĞIM.

Aze_Ilkin

Kömür madencisi
@mustafafk524555 , Merhaba Kardeşim, benim bilgim varda senin için baya şey lazım kardeşim. İlk önce VDS lazım (Sanal Makine) onlarda parayla alınıyo 2 sunucu istiyosan en az 8 gb lazım. BungeeCord, Lobi, Sunucular. 8 Gb VDS de aylığı 80 tl den başlıyo. Onu aldıkdan sanra sana Plugin lazım. Plugin (Serverde olan eklentiler, serverin dosyaları). Kendinde Plugin varsa aça bilirsin yoksa, internetden, youtubeden bedavaya indirib kura bilirsin, ama onlar genelde server tutmuyo. Tutması için kendine özel plugin yapdırman lazım, onlarda en az 1 plugin paketi 40 tlden başlıyo. Minegamesler ise en iyileri 150 tlden. Ben bildiğim bilgileri paylaşdim, benden bu kadar dostum.
İletişim Adreslerim.
Discord: 卐 Aze_Ilkin#3536
Instagram: craftspear?mc

IZempy

Demir madencisi
Merhaba, Ufak bir sunucu demişsin 4 oyun saydın :d neyse, Eğer saydığın 4 oyunu yapcaksan en az 8 gb gerekli (Aylık 80TL) ve domain alcaksan yıllık 90TL filan birde site kurayım diyorsan site 30TL Yani en az 200TLn olması lazım ve pluginer ve mimar bulman gerek, tabi bunlarda paralı yani paran yoksa girme bu işlere.

İyi Forumlar...