Minecraft SpeedRun Rehberi

EmirhanSahn

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE

9113

SpeedRun terimi video oyunların çoğalması ile popülerleşmiş,İnsanların birbirleri ile oyunu kim en kısa sürede bitirecek yarışına verilen isimdir.

Sizinde Minecraft SpeedRun yapabilmeniz için bir takım gereklilikleri her işte olduğu gibi burada'da gerçekleştirmeniz gerekmekde.Aşağıdaki adımları takip ederek sizde sıkı bir SpeedRun oyuncusu olabilirsiniz.
9112

1 -) Bir SpeedRun işlemi gerçekleştirebilmeniz için orijinal bir Minecraft'a sahip olmanız gerekmekde.
Sizde Bu Linkden Minecraft'ın sitesine ulaşabilir ve orijinal bir Minecraft satın alabilirsiniz.

9106
9107

2 -) SpeedRun işleminizi gerçekleştirebilmek için ve ne kadar sürede yaptığınızı öğrenmek için bir sayaç eklemeniz gerekmekte. Eğer SpeedRun videolarını izlediyseniz ekranın bir köşesinde bir zaman sayacı bulunmakda siz'de bu sayacı Buradan indirebilirsiniz.Sitede bulunan rehberler ile nasıl kullanabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

9108

9109

3 -) En önemli noktalardan biri ise SpeedRun işleminizi gerçek ve kanıtlanabilir bir hale getirmeniz için işlem boyunca Ekran Kaydınızın açık olması gerekmekde.Ben bunun için sizlere OBS Studio uygulamasını önermek istiyorum.Gerçekden her ayrıntıyı düzenleyebileceğiniz ve rahatlıkla kayıt alabileceğiniz bir program.

9111

4 -) SpeedRun işleminizi gerçekleştirebileceğiniz bir çok katagorisi mevcut.
Bunlardan bazıları Random Seed%,Set Seed% katagorileridir.Sizde istediğiniz bir katagoride işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.Bu Adresden sizde katagorilere bakabilirsiniz.

9115

9116

Son Eklemek İstediklerim -) Sizde eğer bir Run gerçekleştirdiyseniz bunu resmileştirmek ve kanıtlamak için Resmi SpeedRun sitesi olan SpeedRun.com adresine gerçekleştirdiğiniz run'ı göndermeniz ve onaylanmasını beklemeniz gerekmekde.

9117

9118

En son kırılan rekor bir Amerikalı oyuncu olan "Couriway" lakaplı kişi tarafından 2 Ay önce kırılmıştır.
Kendisi gerçekden kırılması çok zor bir süre olan ve halende kırılamayan 14m 39s 520ms dakika ile rekorlar kitabına adını yazdırmıştır.Maalesef sıralamada bir Türk rekortmen bulunmuyor.Sizde vakit buldukca SpeedRun deneyebilir ve bir Türk olarak sıralamaya girebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Larwiax

Kömür madencisi
İlk olarak "Couriway" ın rekoru geçildi. 2. olarak "Set seed" kategorisinde "ChessBoy_99" adlı oyuncumuz 6. oldu. Türkiyede Random seed oynayan oyuncu az olduğundan sıralamada yok. Başarılı bir rehber olmuş.

EmirhanSahn

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
İlk olarak "Couriway" ın rekoru geçildi. 2. olarak "Set seed" kategorisinde "ChessBoy_99" adlı oyuncumuz 6. oldu. Türkiyede Random seed oynayan oyuncu az olduğundan sıralamada yok. Başarılı bir rehber olmuş.
Evet Couriway'in rekoru geçilmiş,fakat benim açtığım tarihte 1.sırada o vardı.
Açıkcası SetSeed speedrun olayını pek sevemiyorum.Aynı seed'i ezbere bir şekilde oynamak ne kadar zevkli ve bir yetenek olduğunu çözemedim.
Ayrıca güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum.