MiNECRAFT ÜZERİNDE FPS SORUNU (ÇÖZÜM)

sametclns

Oduncu
Minecraft fps drop
Evet arkadaşlar bildiğimiz üzere minecraft oyununda bazılarımız fps sorunu yaşıyoruz yani oyun içerisinde herhangi bir drop veyahut ekranda kaymalar olabiliyor.
Ben bunu sizin için elimden geldiğimce araştırdım ve birkaç çözüm buldum bunu sizlere iletmek istedim.Hepsi işe yarayacak diye birşey yok fakat denemenizde fayda vardır.
Sebepler:

Ekran kartınızı güncel tutun

-İlk öncelikle ekran kartınızla alakalı sorunlar yaşıyor olabilirsiniz,ekran kartınızın driverlarını güncelleyin eğer düşük bir ekran kartıysa ısınma durumuna bakın driverları güncellememek ve ekran kartınızın ısınması yüksek derecede fps drop yemenize,oyun içerisinde sizi rahatsız edecek derecede fps düşüşleri yaşamanıza sebep olabiliyor.

Minecraft oyunu açıkken başka bir uygulama açık bırakmayınız.
-Minecraft oyununuz açıkken başka bir uygulama açık tutmamayı özen gösteriniz, genellikle minecraft açıkken en çok Discord, Spotify ve Google uygulamaları açık bulunmaktadır.
-Minecraft oynarken bu gibi uygulamaları kapalı tutmaya özen gösterin.

Masaüstü düzeni.

-Masaüstünüzü çok fazla doldurmamaya özen gösterin,eğer çok fazla doluysa fps düşüşleri,dropları tarzı sorunlarınız yükselir.

Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları ve uygulamaları silin.

-Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları, kullanmadığınız programları ve oynamadığınız oyunları silin aynı şekilde fazladan herşey fps düşüşü sağlayacaktır.

Bilgisayarınızı temiz tutun
-Eğere bilgisayarınız masaüstü ise kasanızı belirli zamanlarla temizleyin inanın bu bilgisayarınızı çok rahatlatacaktır.