Minecraft Yapı Rehberi - Antik Şehir

sakiz

Kömür madencisi
Katılım
24 Eyl 2023
Mesajlar
5
Beğeni
0
Puanları
10
17671


Minecraft Yapı Rehberi - Antik Şehir
Minecraft'a 1.19 güncellemesiyle birlikte eklenen bu yapı, Derin Karanlık biyomunda bizleri karşılıyor. Oldukça kaotik ve karanlık bir atmosfere sahip olan bu yapı, içerinde dev bir portal, tonlarca sandık ve gizli odalardan oluşan tuhaf yapıları bulunduruyor. Aynı zamanda sculk sensörlerini de içerisinde barındıran bu yapı, tam anlamıyla bir Warden yuvası. Peki bu yapı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz? O zaman konumuza geçelim.

Kızıltaş Odası
İçerisinde kızıltaş icatlarını bulunduran gizli bir oda bulunmaktadır. Bu oda aslında bizden önceki oyuncuların, neler yaptığını ve kızıltaş icatlarını göstermektedir. Hedef bloku, kızıltaş bloku ve daha fazla içeriği içerisinde barındıran bu gizli yapı, antik şehirin kalbindeki portalın altında bulunmaktadır. İster kapıyı kırarak isterse kapının yakınında ses çıkararak buraya ulaşabilirsiniz.

Sandıklar
İçerisinde tonlarca değerli eşya barındıran sandıklar bulunmaktadır. Bu sandıklardan yeni eklenen yankı parçasını, büyülü eşyaları ve daha tonlarca değerli eşyayı elde edebilirsiniz. Tam liste aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. İnceleyerek hangi eşyaların sandıklar içerisinde bulunduğunu öğrenebilirsiniz.

17672


Warden
İçerisinde bulundurduğu sculk sensörleri sayesinde her ses çıkardığınızda karşınızda Warden görme ihtimaliniz artıyor. Bu nedenle burada oldukça sessiz olmayı deneyin ve Warden'a karşı her zaman tetikte olun. Yanınızda yün bulundurmanızı ise şiddetle öneririm.
 
Üst