Minecraft'ı nasıl renkli oynayabilirim?

TheOrder2

Kömür madencisi
Merhaba minecraftı nasıl şu videolardaki gibi renkli oynayabilirim.

Ilunga

Kömür madencisi
Eski bir ekran kartın yoksa ekran kartının ayarlarındanyapabilirsin. İki ekran kartı markası olması sebebiyle ayarları değişebilir. Bunlar; NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan, ekran kartının denetim masasından "Digital Vibrance"; AMD ekran kartı kullanıyorsan, ekran kartının uygulamasından "Özel Renk" bölümlerinden deneyerek bu renk ayarını yakalayabilirsin.
İyi forumlar!

TheOrder2

Kömür madencisi
Eski bir ekran kartın yoksa ekran kartının ayarlarındanyapabilirsin. İki ekran kartı markası olması sebebiyle ayarları değişebilir. Bunlar; NVIDIA ekran kartı kullanıyorsan, ekran kartının denetim masasından "Digital Vibrance"; AMD ekran kartı kullanıyorsan, ekran kartının uygulamasından "Özel Renk" bölümlerinden deneyerek bu renk ayarını yakalayabilirsin.
İyi forumlar!
teşekkürler ekran kartım eski yakın zamanda GT1030 almayı düşünüyorum onda nvidia ayarları vardır sanırım bu ayarların pack yada shader ile alakası var mı acaba?

Ilunga

Kömür madencisi
Texture Pack kaynaklı olmaz fakat Shader Pack etkisi olabilir. Shader Pack'in bu kadar aydınlatacağını düşünmüyorum.

EmirhanSahn

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Merhabalar,
2 Türlü'de bu şekilde bir minecraft oynanması belirli yüksek grafikli shader packler dışında imkansız.

Gördüğün thubmnail'da renk ayarları ile yüksek ölçüde oynanmış olmasından ötürü bu şekilde canlı renkler gözüküyor.

TheOrder2

Kömür madencisi
Merhabalar,
2 Türlü'de bu şekilde bir minecraft oynanması belirli yüksek grafikli shader packler dışında imkansız.

Gördüğün thubmnail'da renk ayarları ile yüksek ölçüde oynanmış olmasından ötürü bu şekilde canlı renkler gözüküyor.
Saeede thumbnail deil video icerigi de mukemmel fakat nvidia denetim masasindan renk ayarlari kontrast keskinlik vs. Yapilabiliyor diye biliyorum yuksek ihtimal bu yuzden zaten adam canli yayindada bole oynuo bence ekran karti ayarlari ile ilgili

EmirhanSahn

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Saeede thumbnail deil video icerigi de mukemmel fakat nvidia denetim masasindan renk ayarlari kontrast keskinlik vs. Yapilabiliyor diye biliyorum yuksek ihtimal bu yuzden zaten adam canli yayindada bole oynuo bence ekran karti ayarlari ile ilgili
Ufak çaplı renk iyileştirilmeleri yapılır.
Fakat aynısını yakalayamaz.Bunun yanı sıra canlı yayında gördüğün renkleri adam kendi ekranında göremiyor maalesef.

Ilunga

Kömür madencisi
Dediğim gibi Digital Vibrance etkili oluyor bu konuda hem video renk ayarlarına etki edebiliyorsun hemde kendi ekranına. Videoda gözükmese dahi renk ayarlarıyla onu bile değiştirebilirsin.

Merrtt

Kömür madencisi
Merhaba minecraftı nasıl şu videolardaki gibi renkli oynayabilirim.

Eğer GTX ekran kartın varsa Nvidia Experience gir. 'Oyun içi yer paylaşımını aç' Aktif yap sonra oyuna girip ALT-Z yap Oyun Filtresi olucak sol tarafta gir ve ayarını yap. Minecraft'ta çalışıyormu bilmem CS:GO'da çalışıyor.