OYUN İÇİNDE YÜKSEK FPS ALMA YOLLARI

dxxz

Kömür madencisi
Hepinize merhaba değerli forum kullanıcıları, ben dxxz,

Bugün sizlerle birlikte "Oyun içinde yüksek fps alma yolları" adlı konuyu işleyeceğim. Türkiye de yaşadığımız için böyle konuların Türk gençlerinin vazgeçilmezi oluyor maalesef. Hiç uzatmadan konuya geçelim.

"FPS" NEDİR?
- Konumuz bu olunca temel bir soru ile girmek istedim. Fps kısacası oyun içerisinde gördüğünüz saniye başına düşen kare sayısı olarak bilinmektedir. İngilizcesi "Frame Per Second" olarak geçmektedir.

DÜŞÜK FPS NASIL YÜKSELTİLİR?
- Oynadığınız tüm oyunların güncel olduğundan emin olun. Güncel olmayan herhangi bir program zaten sizlere düşük performans verecektir. Bundan dolayı oynadığınız oyunları veya kullandığınız programları güncel tutmaya özen gösterin.

- Arka planda dönen bir ton gereksiz sayfayı kapatın. Arka planda çok fazla RAM ve CPU harcayan gereksiz şeyleri kapatın. CPU %90 değerlerinden sonra oyun içinde aldığınız performansı kötü etkileyecektir.

- Kullandığınız donanımların yazılımlarını güncel tutun. Ekran kartlarınızın güncellemelerini sürekli yapmanızda fayda var. Eski sürümde kalan ekran kartları düşük performans verebilir.

- Bilgisayarınız laptop ise altına kitap koyup yükseltmeyin laptoplar için olan soğutma fanlarını alabilirsiniz. Masaüstü bir bilgisayara sahipseniz kasanızı hava almayacak ortamlara ya da arka tarafını duvara çok yakın tutmayın. Sıcak olacağından hem düşük performans alırsınız hemde var olan donanımınızı yakma ihtimaliniz artar.

- Son olarak oyun içerisindeki ayarları kullandığınız sisteme göre yapmakta fayda var. Performans ayarlarına çektikten sonra 3-5 civarı FPS artışı görülebilir.

Konu hakkında bildiğiniz farklı şeyler var ise yorumlara hepinizi bekliyorum, umarım sizlere azda olsa yardımcı olmuşumdur. İyi günler iyi forumlar.