Plati.Ru sitesini detaylarıyla anlatıyoruz!

EmirYNGN

Kömür madencisi
Merhaba sayın forum severler, bugün herkesin duymuş olduğu plati.ru sitesi hakkında bahsedeceğim.​

Plati.ru nedir yahu?
Plati.ru, Rus girişimcilerin açmış olduğu bir E-Ticaret sitesidir. Site daha çok bilgisayar oyunları/hesapları ve yazılımların satıldığı fazlasıyla 2. el bir pazardır.

Bu fiyatlar ne böyle?!
Fiyatların ucuz olması tamamen 2. el olmasıdır. Aşağıda vereceğim bu 2 yöntemden birisini çoğunlukla gerçekleştiriyorlardır.

1- Bir kullanıcının almış olduğu ürünü çoğunlukla bloke ediyorlar, ele geçiriyorlar ve bu site üzerinden satıyorlar.
2- 2. el olarak bizim gibi birileri satıcıya ürünleri satıyorlar ve ürünü o şekilde satılığa çıkarıyorlar.
(Bu 2 olasılık her türlü 2. el olmasını engellemiyor maalesef :()

Güvenebilir miyim peki?
Siteni ürünlerini kesinlikle sorunsuz veriyor olacaktır. Peki, bir sorun oluşursa veya hangi satıcının ürünlerini almam daha güvenli olur diye sorarsanız hemen anlatayım.

Site üzerinde Warranty (Garanti) yazıyorsa, ürün ile ilgili bir sorun ile karşılarsanız yeni bir hesap alabilirsiniz. Çoğunlukla, ürünün 10-20 dolar üzerine çıkmadığı sürece satıcı ekran görüntüsü ister ve birkaç soru sorup yeni hesap verecektir sizlere. Benim önerim, kesinlike Warranty dışında bir hesap almamanız olacaktır. (her şeyi değişen hariç)

Eğer, tek hesabım olsun ve bu hesabı sonuna kadar kasayım diye istiyorsanız bu sitede Her şeyi değişen kategorisindeki ürünleri almanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü, aldığınız ürünlerin bir sahibi var :(

DLC-STEAM KEY ve niceleri nasıl oluyor?
Ben daha önce birçok kez DLC ve Steam Key aldım ve hepsi gayet güzel çalışıyordu. Bunların 2. el olmasının imkanı olmadığı için ve fiyatlarının orijinala göre çok ucuz olduğu için sitenin en güzel tarafı bu bana göre.

-----

Aklıma gelen her şeyi yazdığımı düşünüyorum, sizin sorularınız var ise konuyu güncelleyeceğimden şüpheniz olmasın. Bu yüzden, yorum olarak sorularınızı bildirmeyi unutmayınız. İYİ FORUMLAR!