Play.GizemliOyuncu.com > OpSkyBlock - 0 Lag Garantisi! / AdaKit / Günlük Ödül / Edit ve Yıldız sistemi [Sunucu sıfırlandı]

EnderTR

Demir madencisi

PLAY.GİZEMLİOYUNCU.COM

2020-02-10_20.03.30.png

Son düzenleme:

ErayGulmez

Kömür madencisi
Sunucu güzel ve başarılı. Ama yetkililer biraz ilgisiz gibi geldi

halilcinar

Oduncu
Öncelikle bu yorumumu 7 yıldan uzun bir süredir sunucu yönetmiş, bu işlerin içinde olan birisi olarak ve en önemlisi bu sunucunun açıldığı ilk günden beri oynayan bir oyuncu olarak yazdığımı belirtmek istiyorum.

Bu sunucuda oynadığım süre zarfında kendimi Medellin'deki güç dengesizliğinin tam ortasında kalmış gibi hissetmekten başka bir şey düşünemedim.

Sunucu açıldığı ilk günden beri chunkları arası geçerken drop giriyor ama öyle milisaniyelik droplar da değil, minimum 4-5 saniyeliğine isterseniz süper bir bilgisayarınız olsa dahi oyununuz donuyor.

Yönetim kadrosunun yaş ortalaması 15, size discord'da ailevi küfürler edebiliyorlar hatta yönetim kadrosu içinde de üst düzey bir genişlik hakim. Herkes birbirinin annesine babaannesine hatta ölmüşlerine kadar küfür ettikten sonra birbirleri arasında gülüşebiliyorlar, hayretler içerisinde izledim.

Destek sistemi vasatın da ötesi, discord ve site ticket'ı açtığınızda sadece gamemode'a sahip birisini etiketleyip destek kapatılıyor. 2.5 ay önce açtığım bir ticketta hala iadelerim yapılmadı mesela, ne zaman sorsam da "şuna sor halleder" veya "o işlere şu bakıyor, benim işim var" diyip CS GO oynayan yetkililerden sunucu geçilmiyor.

İlk cümlelerimde dediğim gibi, sankie eski dönemde Medellin'de yaşıyormuşsunuz gibi, parası olan sunucunun sahibi oluyor. En son yaşadığım bir olayda bir oyuncu 100TL karşılığında "premium üyelik" aldığı için kimsenin onu banlayamacağını ve onu banlayacak adamın daha doğmadığını ifade etmişti. Hayretler içinde dinledim.
En son ban yediğinde ise " Ben bu sunucuda 20 online tutuyorum, premiuma para veriyorum, Ender'le konuşup 5 dakikaya banımı açtırıyorum" şeklinde cümleler duydum, bir sunucu yönetim etiğine hiçbir şekilde uymayacak şeyler olduğunu düşünüyorum.

Sunucunun yetkili kadrosu %80 tek bir klandan oluşuyor. Rehberler, hile kontrolcüleri, moderatörler hep bir ağızdan bir klana hizmet ettiğini haykırıyor. Ters düştüğünüz o klandan herhangi bir şikayetiniz varsa şikayetinize cevap verebilecek bir kişi dahi bulamazsınız çünkü tüm yetkililer tek bir klandan.
Mesela bir vs attınız, karşınızdaki kişinin hile olduğunu düşünüyorsunuz, hile kontrolcü arkadaş ile çağırdığınız adam %80 aynı klandan olacaktır, herhangi bir şekilde sesinizi duyuramayacaksınız ve çağırdığınız arkadaş muhtemelen kontrol dahi edilmeyecek.

Benim en komiğime giden olaylardan biri de şu, 3-4 ay önce banlanan bir Moderatör yetkilisi, saydığım bu X klanına yardım ettiği için ban yemişti, olayın üstü örtüldü ve sıfırdan bir hesap açılarak bu arkadaş tekrar moderatör yapıldı hangi klasik op olmayan bir survival sunucuda bir yetkili keskinlik 35 kılıç alıp karşı klanın oyuncularını kesme hakkına sahip olabilir? Bu durumla ilgili tüm kanıtları, detayları sunmamıza rağmen bizi bir yetkili dahi dinlemedi. Yaptıkları yanlarına kaldı, kimi kime şikayet edeceksin ki hocam?
Bir oyuncu oyundaki bir moderatöre " 1 stack enchli at " diyecek kadar rahatlığı nereden bulmuş olabilir?

Sunucunun tüm haritaları ve neredeyse tüm sistemleri çalıntı, çalıntı ve çalıntı, iyi sayılabilecek düzeyde java bilgisi olan birisi olarak söylemeliyim ki, pluginler, mapler ve çoğu skript %100 çalıntı. Toplama PC gibi sunucu yapmışlar.

En önemlisi olarak düşündüğüm şey şu, ne kadar hak verirsiniz bilemem ama daha bireysel karar vermekten yoksun kişilerin 50-60 kişinin emeğini saniyeler içinde yok edebilme yetkisine sahip olması beni gerçekten hayrete düşürdü.

Sunucunun yönetim kadrosunun sadece fahri olarak "iskele babası" misali olarak durduğunu size söylemiştim, başımdan geçen enteresan olaylardan biri de şu şekilde, bu sorunun cevabını tüm kalbinizle sizden cevaplamanızı istiyorum,
X sunucusunda üst düzey bir yetkilisiniz, yani direkt sizin kurucu olduğunuzu düşünelim, Rehber olarak alım yaptığınız bir oyuncu, sizin oyuncularınızdan birine 3.5 satır boyunca ailevi küfürler ediyor, yetmiyor sesli sohbette de aynı küfürler devam ettiriliyor, bu "rehber" arkadaşınıza ne yapmayı tercih edersiniz?

Sorunun cevabını yanlış bildiniz. Bu arkadaşın yetkisi dahi alınmadı üstüne "TERFİ" ettirildi.

Olayın iç yüzünü öğrenmek için bu duruma itirazlar ettik, Ender dostumuzun ve terfi ettirilen ŞEF arkadaşımızın dediği üzere
" Sunucuya 10 online çektiği için ŞEF'e terfi ettirildiği ve bu konuda bir derdi olanın "Ender" dostumuzla iletişime geçmesi gerektiğini " söyledi.

Size demiştim, 7 yıl bir sunucu yönetiminde görev aldık fakat biz sunucuya 10 online getiren kişilere REKLAMCI yetkisi veriyorduk, onda da "RENKLİ YAZMA" vardı sadece.

Son olarak söylemek istiyorum ki,
Paranız kadar değer görmek istiyorsanız,
Sunucudaki çoğunluk olan bir klanın sofrasına meze olarak yaşamak istiyorsanız,
Zamanınızın değeri yoksa ve emeklerinizden herhangi bir karşılık beklemiyorsanız,
Sunucuyla ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda karşınıza bir muhattap bulmak size tuhaf geliyorsa,
Sorgusuz sualsiz ban yemek veya "%80'inin bir klandan olduğu" yetkili kadrosuna laf anlatmak size zor gelecekse,

Bu sunucuda vaktinizi öldürebilir ve doya doya zaman geçirebilirsiniz.

ama eğer ki derseniz " bu kadar da olmaz be abi, yazdıklarında sallıyor olmalısın "
beni discord'dan ekleyebilirsiniz, her olayı kayıtlı, ekran görüntülü, birinci ağızdan olan kanıtlarla size teker teker anlatmaktan mutluluk duyarım.

100Tl'ye bu sunucuda premium almak yerine karnınızı doyursanız gerçekten sizin için daha yararlı olacaktır.
Oynamanızı, zamanınıza yazık etmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum.