RiseClient yüzünden hypixelden 30 gün ban yedim

FriqherTR

Oduncu
2 gün önce arkadaşlarımın isteği üzerine craftrise adlı sunucuya geçtim beni sunucuya almayıp riseclient indirmemi istedi . indirdim ve girdim, daha sonra arkadaşlarımla güzel vakit geçirdikten sonra arkadaşlarımın çıkması gerekti ve çıktılar ve bende çıktım . Daha sonra hypixel'e geçtim (Genelde hypixel adlı sunucuda vakit geçiriyorum) ve yaklaşık 2-3 dakika içerisinde 30 günlük ban yedim . hypixelde asla hile açmadım veya herhangi bir sunucuda ve aklımdan bile geçirmedim fakat hile kullanmama rağmen hypixelden ban yedim . bir an endişeyle arkadaşlarıma yazdım ve riseclient ile hypixele girmek yasakmış ( bir kaç client dışında hepsi yasakmış) yani riseclientde neden ban yememize sebep olabilicek dosyalar var ve bu konuda uyarılmıyoruz

FriqherTR

Oduncu
siz siz olun hypixele girerken riseclient veya başka bir şey kullanmayın

OldKiller

Kızıltaş madencisi
RiseClient lisanslı değil, bunu bilmemeniz çok büyük kayıp.
Bunu size açıklama yapmayan sunucunuya yazık.

FriqherTR

Oduncu
gören arkadaşlar bu konu hakkında fikirlerini belirtebilir mi ?

SirTrueWolf

Kömür madencisi
Merhaba, FriqherTR "RiseClient" "Hypixel" tarafından onaylı bir client değil onaylı olmadığı için "Hypixel" client dosyasını onaylı olmadığını tescil edip client dosyasını hile v.b bir dosya sanıp otomatik olarak cezai işeme tabi tutuyor.

Sevgilerle... YağızG.

Son düzenleme:

Leon.of_Silent

Kömür madencisi
Zaten riseclient kullanmıyorum çünkü lisansı yok bence buna dikkat etmeliydin oda senin sorunun maalesef...

Not: yorum kasmıyorum bilginize

talhayigit

Oduncu
bende aynı şekilde rise clientle girdim ve hypixelden 30 gün banlandım ama nedenini yazmışlar zaten teşekkür ederim

Semicolumn

Oduncu
(necro için özür) Duyduğuma göre CraftRise Client "AntiSlowdown" modülünü kullanıyor, bu modül çoğu serverda hile olarak görünür. Ya biri /wdr komutuyla bu hile yüzünden rapor etti, ya da Watchdog bu hileyi bulup, sonraki ban-vawe'de banladı. Başka bir yerde bunun söylendiğini görmedim fakat doğruysa bu açıklar. Yapılan yorumlardan biri Hypixelda her 10 dakika gibi WATCHDOG ANNOUNCEMENT yapılıyor ve burdan bilinmesi lazım. Ayrıca, Hypixel bilmediği clientı banlamıyor. Ama eğer hile gibi bir şey loglarda görünürse, watchdog seni sonraki banvawe'e ekler.