Rocket League Nasıl oynanır ?

İzzet Önder

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Katılım
29 Ara 2019
Mesajlar
33
Beğeni
12
Puanları
80
3128

Merhaba sayın Minecarft Türkiye Forum üyeleri..

Rocket League nasıl oynanır ?

"
3117


Rocket League futbol ile yarışın bütün olduğu şu günlerin en popüler oyunudur.Hal böyle olunca da oyuna hergün yeni oyuncular dahil oluyor.Rocket League’e ilk başladıktan sonra kendiliğinden gelen bir öğretici olmadığından çoğu kişi de oyunu tam olarak nasıl oynayacağını bilmiyor.Bu yazı ile de kafanızdaki Rocket League Nasıl Oynanır sorusuna yanıt bulmaya çalışacağım.
Önceklikle belirtmek istediğim oyun içerisinde bir öğretici bulunuyor ancak çoğu yeni oyuncu direk olarak oyuna başladığından bu seçeneği atlamış oluyorlar.Bende bu öğreticiden yararlanarak oyunun nasıl oynanıldığını sizlere öğreteceğim.
3119


Oyun içerisinde kontrol ettiğiniz şey kendi arabanızdır.Neredeyse tüm oyunlarda bulunan W,A,S,D kontrol sistemi ile ileri,geri,sağa,sola gidersiniz.Bunu hepinizin bildiğinden zaten şüphem yok.


3120


Zıplama işlevlerini farenizin sağ tarafı ile gerçekleştirirsiniz.Yapacağınız bir sağ tık hamlesi arabanızı zıplamasın sağlar.Eğer sağ bölüme tıklamak yerine basılı tutarsanız daha yükseğe zıplarsınız.

3122


Klavyenizdeki W ile ileri doğru hareket ederken farenizin sağ bölümüne yapacağınız ard arda 2 tıklama ile ileri doğru atılabilirsiniz.Bu hareket aynı zamanda normal hızınızdan daha hızlı gitmenize olanak sağlayacağından hızlı gitmek içinde kullanılabilir.

3123


Sahanın belirli yerlerinde bulunan hızlandırıcılar nitro olarak da nitelendirebileceğimiz işlevi yapmamızı sağlarlar.Nitroyu kullanmak için ilk olarak ona sahip olmalıyız.Resimdeki yerlerden geçerek nitro toplayabiliriz.Burdaki küçük ayrıntı ise üzerinde herhangibi bir şey çıkmamış yani tamamen resimdekinin aynısı olan hızlandırıcılar size 10-20 arasında bir nitro verir.Eğer uzun bir süre hiç kimse bir hızlandırıcının üzerinden geçmemişse üzerinde bir çıkıntı oluşur.Bu şekildeki çıkıntıların üzerinden geçmeniz halinde deponuz tamamen dolar.

3124

Hızlandırıcılardan aldığınız nitroyu farenizin sol tarafı ile kullanabilirsiniz.Bu özellik normal hızınızı epey arttırır.Full bir depoyla rakiplerinizin 2-3 katı hıza çıkabilirsiniz.Genellikle kontra ataklarda veya defansa dönüşte çokça kullanmanız gerekebilir.

3126


Oyun içerisinde toplamda 2 adet kamera açısı bulunmaktadır.Biri aracınızın önüne doğru hedefleyip ön kısmı doğrultusunda gösterir.Diğer bir kamera açısı ise size topu gösterir.Topu bulamadığınızın anlarda bu kamera açısına geçerek o bölgeye doğru gidebilirsiniz.Kamera açısı klavyenizdeki Space (Boşluk) butonu ile değiştirilir.

3127

Olası bir anda değişen şartlardan ötürü keskin bir dönüş hatta U dönüşü yapmanız gerekebilir.Böyle durumlarda klavyenizin sol tarafında bulunan “Shift” butonu basın ve sonrasında A veya D tuşlarını kullanarak keskin dönüşünüzü gerçekleştirin.Dönüş bitene kadar da Shift ve yön butonlarından elinizi çekmeyin.
İyi Forumlar <3

İnstagram : izzet_onder.06
Discord : ! BayLynch#4796
Minecraft : BayLynch
 

NachoSs

Demir madencisi
Katılım
7 Eyl 2022
Mesajlar
48
Beğeni
7
Puanları
80
Eline sağlık...


Cevabım size yardım ettiyse mesajımı beğenir misin :)
Discord: golllge35#1914
İnstagram: golllge35
YT: NachoSs Official
 

Benzer konular

Üst