T586 bölüm 1 (alıntıdır)

Onur kaan

Kömür madencisi
Katılım
23 Nis 2020
Mesajlar
10
Beğeni
0
Puanları
10
Minecraft ilk kurulduğunda sadece küplerden oluşan bir oyundu. İlk sürümlerinde Steveler hoplayıp zıplayıp duruyorlardı. Steveler hoplayıp zıplarken fizik kurallarına aykırı bir durum gerçekleşti. Stevelerin garipleştiğini anlayabilmek için işte o bloklar ile yukarıya çıkarak anlamaya çalıştı. Ne olduğunu tam anlayamasa da anladı bir şekilde. Sebepsiz bir şekilde "Minecraft T586" diye tek hamlede söyledi. T586 sayısı gelecek Minecraft sürümü için mi yoksa bir uydurma mı? İşte o Stevelerin canlı olduğuna inanıyordu. Yani Fizik kurallarına aykırı bir şey olduğuna inanıyordu. Eğer Minecraft T586 diye bir şey olsaydı büyük ihtimal şu şekilde olurdu;

Minecraft T586 - Bölüm 1 - Yapay Zeka

100 yıl sonra yani 2120 yılında Minecraft popülerlik sırasında 1. ye ulaşıyor. Minecraft'a yapay zeka ekleniyor. Bir insan Minecraft T586'ya giriş yapıyor. Yapay zeka oyunculuya tıklıyor. Yeni bir dünya oluşturduğunda karşısına bir Steve çıkıyor. İşte o Steve tamda yapay zekadan yapılmıştı. Sanki o Steve canlı gibiydi. Bu yapay zeka içeren Steve sayesinde Minecraft'ın bitmesi 2020 yılından daha kolay sürüyordu. Şimdi diyeceksiniz ki Steve ile nasıl anlaşıyorlar? Tabi ki yazışarak, Steve'i yöneterek. Özellikle soru sorarak.

Bir adam Steve'e şu şekilde soru sorar. "Hey Steve! Sen canlı mısın? Zamanda yolculuk yapabiliyor musun?" Yapay zeka Steve şöyle der. "Dostum aslında yapay zeka yaparak canlı üretmiş oluyorlar. Benim yapay zekama Minecraft hakkında, geçmişler hakkında bütün bilgilere sahibim." Adam diyor ki. "Sonra.." "Sonrası şu. Yapay zeka ile fizik kurallarını parçaladılar. Geçmişe aktarım yaptılar." Adam "Yalan lan bu! Kimi kandırıyorsun sen yapay zeka!" diyip Minecraft'ı kapatmaya çalışır fakat kapatamaz. Çünkü yapay zeka fizik kurallarına aykırı davranarak bir bilgisayarı yönetebiliyor.

Bir süre sonra bu adam bir dokunmatik tuş kullanarak, kısa yol tuşu kullanarak bir görev yöneticisi açar ve Minecraft kapamaya çalışır. Bu sefer bilgisayar aniden kapanır. Bu adam bu sefer sinirlenir ve direk bilgisayarcıya götürür. Bilgisayarcı der ki "Dostum kusura bakma ki başka bilgisayar almak zorundasın. Bu bilgisayara ne yaptıysan artık. Ne takarsak takalım düzelmesi imkansız." Bir oyun bilgisayarın kapanmasına sebep oldu. Bu adam aslında daha önceden odaya kamera taktırmıştı. İçindeki kayıtları bir habere göndermeye karar verdi. Bir kaç hafta içinde bir haber sayesinde Minecraft popülerliğini tamamen yitirdi. 2020 yılında ki oynama sayısından daha az oynanmaya başladı. Sırf yapay zeka yüzündendi.

Bir bilim adamı der ki "Siz kimsiniz de milletin fizik kurallarını aykırı diyerek kandırıyorsunuz? Minecraft T586 denen oyunun yapay zekasında yanlış bilgiler içerdiğini, özellikle virüs içerdiğini size söylemeliyim. Minecraft'ın ilk sürümünde ilginç bir olayda yaşanmadı. Tamamen yalan!"

Minecraft'ı yöneten kişi hapis cezası aldı ve Minecraft tamamen yasaklandı. Sebebi ise T586 nın içindeydi.
 
Üst