Verimli Ders Çalışma

feyzawa

ciziyom
Özel Üye
logo-forum.png

Evet arkadaşlar, okul açıldığına ve ilk ara tatil geldiğine göre artık herkes en az bir sınav olmuştur. Düşük notları olanlar için bir verimli ders çalışma planı hazırladım. Bunları uygularsanız notlarınız yükselebilir.

Not:Kendi şahsi fikir ve düşüncelerimdir. Kendim de uyguluyorum ve sizinle paylaşmak istedim.

1-Derste dersi dinleyip, notlar tutmak en önemli kuralımız. Notlar tutalım ki evde bu notlarla tekrar yapalım.

f48552f82b5ee8332e263658c47e53f9.jpg

2-Bol bol kitap okuyarak, dersi anlamayı kolaylaştırabilirsiniz.

3-Ders çalışırken konsantre olmak, ders çalışmaya hazırlanmak. Açken, uykuluyken ders çalışamazsınız. Açsanız yemeğinizi yiyip, uykuluyken bir yarım saat kestirip ders çalışmaya öyle başlayın. Yoksa çabucak sıkılırsınız, odaklanamazsınız veya uyuyakalırsınız.

4-Çalışma masanız dağınık olmasın. Masanızın düzenli olması dikkatinizi çekmeyecek ve ders çalışmanıza engel olmayacaktır.

070eaf803dcd9813692d7eae152db994.jpg

5-Yüksek gürültüde veya ölüm sessizliğinde bir ders çalışma ortamı hazırlamayın. Telefon, bilgisayar veya tabletinizinden rahatlatıcı, sakinleştiri bir müzik açın. Müzik içinde söz barındırmazsa daha iyi odaklanırsınız. Ve tabii ki kesinlikle kulaklık kullanmayın.

5c9e342fe8ce0dbfcb17c8080f748199.jpg

6-Uyku düzeniniz bozuk olmasın. Daha dinç bir beyin için düzenli bir uyku daha iyi olacaktır.

7-Dersin zor olduğunu ve yapamayacağınızı düşünmeyin. Aksine başarabileceğinizi ve kolay olduğunu düşünün.

8-Sık sık ders çalışın ve hergün tekrar yapın.

Son düzenleme: