XAMPP - Bilgi | Kurulum

Beratx

Kızıltaş madencisi
XAMPP nedir?
XAMPP
bir hosting satın almadan kendi bilgisayarınızda PHP gibi sunucu yönlü dillerini test edebileceğiniz bir web sunucu yazılımıdır. Ayrıca phpMyAdmin gibi MySQL sistemini de içinde barındırıyor.

XAMPP kurulumu
9725

Adım 1: Kuruluma devam etmek için 'Next >' butonuna tıklıyoruz.

9726

Adım 2: Burada istediğiniz componentleri seçebilirsiniz. Hepsini işaretleyip devam edebilirsiniz. Veya istemedikleriniz çıkarabilirsiniz.
9727

Adım 3: Kurmak istediğimiz klasörü seçiyoruz.

9728

Adım 4: Yine 'Next >'e tıklayarak kuruluma devam ediyoruz.

9729

Adım 5: Eğer Windows Güvenlik Duvarı'nız aktif ise böyle bir uyarı alacaksınız. Erişime izin ver diyerek kuruluma devam ediyoruz.

9730

Adım 6: Burada 'Do you want to start the control panel now?' seçeneğini işaretlerseniz, Finish'e tıkladığınızda Kontrol Panelini açacaktır. Eğer o tiki kaldırırsanız, kurduğunuz dosyaya gidip xampp-control.exe'yi başlatarak aynı panele gelebilirsiniz.

9731

Adım 7 (Son): Buradan işinize yarayanları Start diyerek başlatabilirsiniz. Daha sonrasında pencereyi kapatabilirsiniz, arkaplanda çalışmaya devam edecektir.

"Resim kaynak: mobilhanem"

İyi forumlar..

HüseyinTR

Kütüphaneci
B
XAMPP nedir?
XAMPP
bir hosting satın almadan kendi bilgisayarınızda PHP gibi sunucu yönlü dillerini test edebileceğiniz bir web sunucu yazılımıdır. Ayrıca phpMyAdmin gibi MySQL sistemini de içinde barındırıyor.

XAMPP kurulumu
Ekli dosyayı görüntüle 9725

Adım 1: Kuruluma devam etmek için 'Next >' butonuna tıklıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 9726

Adım 2: Burada istediğiniz componentleri seçebilirsiniz. Hepsini işaretleyip devam edebilirsiniz. Veya istemedikleriniz çıkarabilirsiniz. Ekli dosyayı görüntüle 9727

Adım 3: Kurmak istediğimiz klasörü seçiyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 9728

Adım 4: Yine 'Next >'e tıklayarak kuruluma devam ediyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 9729

Adım 5: Eğer Windows Güvenlik Duvarı'nız aktif ise böyle bir uyarı alacaksınız. Erişime izin ver diyerek kuruluma devam ediyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 9730

Adım 6: Burada 'Do you want to start the control panel now?' seçeneğini işaretlerseniz, Finish'e tıkladığınızda Kontrol Panelini açacaktır. Eğer o tiki kaldırırsanız, kurduğunuz dosyaya gidip xampp-control.exe'yi başlatarak aynı panele gelebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 9731

Adım 7 (Son): Buradan işinize yarayanları Start diyerek başlatabilirsiniz. Daha sonrasında pencereyi kapatabilirsiniz, arkaplanda çalışmaya devam edecektir.

"Resim kaynak: mobilhanem"

İyi forumlar..
Ben, bu konudan hiçbir şey anlamadım, anlatabilir misiniz?