Yeni Bir Survival Macerası - Aeden

Sunucuda devamlı bir oyuncu olur muydunuz?

• Evet, oynardım.

• Hayır, oynamazdım.

• Bir kez de olsa gelip bakardım.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

FlorisSa

Demir madencisi
Konuyu nereye açacağımı bulamadığım için buraya açtım.

Merhabalar, öncelikle kendimi tanıtmam gerekir ise ismim Kayra. Çok uzun zamandır (12 yıl) sunucu işleri ile, son 3-4 sene ise deneysel sunucu işleri ile uğraşıyorum. Sonuncusu ile karşınızdayım. Yaklaşık 2 senedir bu sahalardan uzak kaldım, kendi mesleğime ve okuluma yoğunlaştım. İki senenin sonunda yeni bir maceraya atılma konusunda arzuma yenik düştüm ve yine buradayım. Sizlere aklımda olan fikirleri anlatmak istiyorum ki önerilerinizi alabileyim, böyle bir sunucuda oynamak ister misiniz veya istemez misiniz bunları öğrenebileyim istiyorum. Uzatmadan konumuza dönelim. İyi okumalar.

Öncelikle sunucuyu bir Survival sunucusu olarak açmak istiyorum. Temel mantığında RPG + Survival karışımı bir sunucu olacak. Sunucuda şu an piyasada olan survival sunucular gibi değil, daha çok gerçekten Survival yani "HAYATTA KALMA" olaylarına önem gösterilecek. Geceleri dışarılarda farklı yaratıklar, zorlu debufflar veya zorlu kapışmalar sizleri bekliyor. Sunucuda gerçekten hayatta kalmaya çalışacaksınız. Onun dışında sunucu içerisinde bir raid sistemi de olacak. Raid sistemini bilmeyenler için, karşıdaki oyuncunun evine, arsasına kısaca mekanına baskın atabilecek, onun eşyalarını alabileceksiniz. Bunun için özel tasarladığımız bir top atar sistemi bile var :)
13601
Bunların haricinde oyun içerisinde seviye sistemi de mevcut olacak. Seviye atlamak için gereken bir kaç adet şartı yerine getirmeniz gerekecek ve daha önce görmediğiniz türde boss yani bölüm sonu canavarları ile karşılaşmak zorunda kalacaksınız. Daha önce görmediğiniz konusunda sizlere garanti verebilirim, daha önce kara delik fırlatan bir boss görmüş müydünüz? :). Sunucu içerisinde gerçekleştirdiğiniz zorlu görevler, canavar kapışmaları veya kutu açmaları sonucunda çeşitli eşyalar, yeni kazmalar, kılıçlar
13600
vs. kazanabileceksiniz. Ormanda gezerken yeni yerler keşfedebilecek, hatta size hayatı zindan edecek aşırı güçlü Ejderhalar ile bile karşılaşabilirsiniz. Daha fazla spoiler vermek istemiyorum, umarım yeterli bir açıklama olmuştur. Yine de son olarak, size bu zorlu yolculukta eşlik etmek, güçlerini paylaşmak ve yalnız bırakmamak için yanınıza çeşitli ruhlar ve yoldaşlar alabileceksiniz. Bu yoldaşlar seviye atlayabilecek, sizlere sağladıkları aktif ve pasif yetenekler gelişebilecek ve daha da önemlisi görüntüleri de değişecek. Evet, pokemon gibi evrimleşecekler. Kısaca küçücük bir ruh yoldaşına sahip arkadaşınıza 50 level kocaman bir ruh ile hava atabilir, hatta onu ağlatabilirsiniz bile! Uzun lafın kısası yeni, farklı bir sunucu ortaya koymayı planlıyorum. Sunucu PVP'den ziyade PVE odaklı, yanınızdaki yoldaşı geliştirmeye ve daha güçlü eşyalar elde etme üzerine kurulu olacak. Her ay en güçlü kişiyi seçmek için elbette turnuvalar düzenlenecek.

Şu anda merakım ise şu, böyle bir sunucuda oynayacak, vakit geçirecek kaç kişi bulabilirim? O yüzden sizlere bu konuyu açtım. Umarım beğenmişsinizdir.

Yorumlarınızı, sorularınızı lütfen esirgemeyin.

Not: Açılış için oyuncu sayısını belli bir sayıda tutmayı planlıyorum. 30-50 arası gibi. Öncelikli olarak bir süre her şey deneysel olacağı için ağırdan alacağım. Maddiyat konusunda ise çalışıyorum, öğretmenim. Aylık gelen maaşım sunucuya hayli bir miktarda yetecek durumda. Akılda sorular kalmasın.