Yüksek VDS de lag sorunu

chrov

Oduncu
12 GB ram Ryzen 5 3600x VDS bulunuyor ve sunucunun sürümü 1.16.5 tek oyun açık lobi bile açık değil bungeecord ve oyun açık sadece ama tek kişide çok fazla lag çıkıyor birde sıfırdan plugin olmadan temiz dünya açıp denedik 1.8 sürümünde onda da lag var timings raporu atacaktım fakat /timings paste yazdığımda konsolda connect timed out hatası alıyorum güvenlik duvarı kapalı paper spigot kullanıyorum çoğu pluginler güncel vs olmadığı için olabilir mi diyeceğim fakat normal plugin olmayan 1.8 sürümünde bile lag çıkıyor TPS de bir sorun yok kullandığımız firma batihost.

HugeFiz

Oduncu
Dostum makineniz kaç çekirdek öncelikle ona bakman lazım. Bu tarz hostingler işlemciyi böler ve sana sadece işlemcinin bir kısmını ayırır. aynı zamanda ssd içinde bu geçerli. aynı makinede işlemciyi veya ssd yi zorlayan başka bir iş yapılıyorsa muhtemelen o yüzden lag oluyordur. bide sana tavsiyem paper spigot kullanma. daha optimize forklar var. mesela pufferfish veya purpurmc gibi... bende bir zamanlar batıhost kullandım sunucum için ve böyle bir durumla karşılaştığımı hatırlamıyorum. sana tavsiyem hostingini değiştirmendir.