Craftrise ani FPS düşüşü

CivCiv24

Oduncu
120 FPS alırken bir anda 39 FPS'e düşüyor ne yapmalıyım.

Xtri

Oduncu
Bunu bende yaşıyorum, fakat sadece lobide oluyor. Eğer monitorun 60Hz ise Vsync'i aç veya FPS limitini 60 a çek. Bu dropları engeller.
(Benimki 165Hz o nedenle 165 e aldım limiti ve işe yarıyor.)

DeclaxnRVNDSDark

Kütüphaneci
Arka planda ramini yiyen uygulamalar var. İşlemci ne yapsın kanka işlemcin şunu yapıyordur CPU'daki arka plan uygulamalarını kapatmak yerine senin fps'ini azaltarak cpu'ları düşürüyor. Düşürmesse ısınır pc çok ısıdan kapanır. O yüzden arka plan uygulamalarını kapatmalısın windows 10 kullanıyorsan. Veya format atabilirsin

MegaKiller2021

Altın madencisi
CraftRise'da ki Ani FPS Düşüşleri Normal Aslında Çoğu Kişide Oluyor. Umarım FPS Düşüren Güncelleme Yapacaklarına Önemli Sorunlara Yani FPS Düşüşleri Gibi Sorunlara Çözüm Olacak Güncelleme Yaparlar

HüseyinTR

Kütüphaneci
Bu gibi sorunlarda yeni güncellemeyi bekleyebilirsin yada, Destek talebi oluşturabilirsin.

bayram

Kömür madencisi
İnternet bağlantın CraftRise sunucuları içindeki kare hızına yetişemiyor olabilir, bu sorun FPS üzerinde hızlı iniş-çıkışlara yol açabilir. Bu sorun sadece CraftRise sunucuları içinde oluşmuyor ise HardDisk'in hasar görmüş olabilir. Arkadaşların dediği gibi arkaplan uygulamalarının CPU değerlerine bakabilirsin, sorun orada da olabilir. Bu çözümler olmaz ise işletim sistemini güncelleyebilir veya arkaplanda sen herhangi bir işlem yaparken bilgisayarının senden izinsiz bir şekilde güncelleştirme yapmasını kapatabilirsin. Destek talebi açmanı öneririm.

Ravolt

Demir madencisi
İnternet bağlantısı doğrudan, dolaylı olarak hiç bir şekilde FPS'i etkilemez. FPS bilgisayar donanımlarına bağlı olarak değişkenlik gösteren bir değerdir. Ek olarak, harddiskte ufacık bir çizik dahi olsa bilgisayar o donanımı görmez. Hassas ve dikkat edilmesi gereken bir parçadır, bilgisayar o parçayı görmediği zaman OS yani işletim sistemi harddiske kuruluysa bilgisayar açılmaz.

Windows Defender ile bir virüs taraması yap. Ekran kartı vb bileşenlerinle birlikte java gibi doğrudan performansını etkileyecek yazılımların driverlerini kontrol et güncel değilse güncelle. Oyun içi ayarları bilgisayar bileşenlerine göre belirli düzeylerde tut gereksiz ayarları kapat. Son olarak daha stabil bir FPS ile oyunu oynamak istiyorsan FPS Booster Texture Pack'ler internet üzerinde her yerde kolayca erişebileceğin şekilde. Bir tanesini deneyerek de bu dengesizliği olabildiğince dengede tutabilirsin.

CengizKecel

Oduncu
Arkaplan da RAM'ini yoran bir uygulama var ise anlık olarak oyunda FPS düşüşü yaşayabilirsin.Bu tür sorunlar genel de RAM kaynaklı oluyor.Sadece RiseClient'i çalıştırıp tekrar gözlemlemeni öneriyorum.Konu hakkında geri dönüşünü bekliyorum.