Craftrise fps sorunu sabit fps yapma ani donma kasmalara son

Ling

Oduncu
bu sorunu herkes kolay yöntem ile hallediyor çoğu kişinin bilmediği %80 90 fps arttırmayı sağlıyacak taktik veriyorum şimdi nasıl yapalır detaylı bir şekilde anlatıcam

1. olarak fps düşüşleriniz işlemciniz sabit çalışmadığı için oluyor ve işlemcinizi sabitlemeniz için bu videoyu izleyin size yardımcı olucaktır.
2. bilgisayar çekirdeklerini açın bunu adım adım göstericem ilk olarak windows arama kısmına msconfig yazıyoruz
ön yüklemeye tıklıyoruz ardından sol aşşağıda bulunan gelişmiş seceneklere tıklıyoruz üst sol tarafta işlemci sayısı yazıcaktır tikleyip en fazla kaç varsa seçiyoruz
ardından uygula diyip kapatıyoruz karşımıza yeniden başlat veya başlatmadan çık gelicektir yeniden başlat diyoruz ve işlemcimizin çekirdeği arttığı için sabit fps kalma ihtimali çoğalacaktır drop ve kasma donma olmayacaktır.

bonus olarak nvidia ekran kartınız varsa denetim masasından görüntü ayarlarından performans ı seçiyoruz
3d ayarlardan da yüksek performans yapıyorsunuz
oyunu seçip gine yüksek performans yapıyorsunuz
resim_2021-06-11_151246.pngScreenshot_2.pngScreenshot_3.pngScreenshot_4.pngScreenshot_5.pngScreenshot_6.png

Ravolt

Demir madencisi
Bu tip overclocking uygulamalarını fps arttırmak adına üst düzey bilgisayar bilgisi olmayan arkadaşlar kullanmasın. Aksi taktirde donanıma gelebilecek zararlar sizi fazlasıyla üzebilir. Ek olarak, donanımınızın tam kapasitesini bilmeden ekran kartı, işlemci vb bileşenlerinizin yazılımlarında değişiklik yapmamanızı tavsiye ederim. Oyunda alacağınız fazladan 5-10 fps için donanımlarınıza boş yere yük bindirerek kapasitenin üstünde veya altında çalıştırmaya kalkarsanız aynı şekilde bilginiz dahilinde olmadan donanımınızın stabil çalışmamasını sağlar ve daha fazla performans kaybı yaşarsınız.

Son düzenleme:

Kreolx

Demir madencisi
bu sorunu herkes kolay yöntem ile hallediyor çoğu kişinin bilmediği %80 90 fps arttırmayı sağlıyacak taktik veriyorum şimdi nasıl yapalır detaylı bir şekilde anlatıcam

1. olarak fps düşüşleriniz işlemciniz sabit çalışmadığı için oluyor ve işlemcinizi sabitlemeniz için bu videoyu izleyin size yardımcı olucaktır.
2. bilgisayar çekirdeklerini açın bunu adım adım göstericem ilk olarak windows arama kısmına msconfig yazıyoruz
ön yüklemeye tıklıyoruz ardından sol aşşağıda bulunan gelişmiş seceneklere tıklıyoruz üst sol tarafta işlemci sayısı yazıcaktır tikleyip en fazla kaç varsa seçiyoruz
ardından uygula diyip kapatıyoruz karşımıza yeniden başlat veya başlatmadan çık gelicektir yeniden başlat diyoruz ve işlemcimizin çekirdeği arttığı için sabit fps kalma ihtimali çoğalacaktır drop ve kasma donma olmayacaktır.

bonus olarak nvidia ekran kartınız varsa denetim masasından görüntü ayarlarından performans ı seçiyoruz
3d ayarlardan da yüksek performans yapıyorsunuz
oyunu seçip gine yüksek performans yapıyorsunuz
Ekli dosyayı görüntüle 11936Ekli dosyayı görüntüle 11940Ekli dosyayı görüntüle 11942Ekli dosyayı görüntüle 11943Ekli dosyayı görüntüle 11944Ekli dosyayı görüntüle 11945
Bu tür durumlarda sadece overclock ayarlarını bilgisayarı kötü veya orta derece olanların yapmaması lazım. Ekran kartınız veya işlemciniz yanabilir.

Ravolt

Demir madencisi
Ek olarak, Throttlestop laptoplarda (dizüstü bilgisayarlarda) kullanılan işlemcinin frekans düşürmesini engelleyerek yavaşlamanın önüne geçmesini sağlamaya yarayan bir yazılımdır. Bu işlemi masaüstü bilgisayarlar da kullanmanın hiç bir mantığı yoktur. Çoğunlukla bilgisayarı çok fazla ısınmayan, ısı ile ilgili problemi olmayan laptop kullanıcılarının tercih edeceği bir yazılımdır. Bilgisayar çok fazla ısındığı zaman performans kaybı olacağı için bu programı tercih etmemeniz gerekmektedir. Onun dışında tekrardan söylüyorum bilmiyorsanız kesinlikle kullanmayın, içerisinde voltaj ayarlarını da barındırdığı için işlemcinizi yakabilirsiniz.

İlgili kaynaktan ısınmayla alakalı çözüm önerilerini inceleyebilirsiniz.