CRAFTRISE FPS SORUNU !!

Ummet_ER

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Artık bu fps sorunundan bıkkınlık geldi.
Diğer sunucu veya client'lerde 200 fps'ten aşağı düşmezken Craftrise'a girdiğim zaman 50 fps'in üstüne çıkamıyorum.
Sorunu çözmek için denediklerim:
- Performans ayarlarını "En Fazla Fps" olarak ayarladım,
- Java'yı güncelledim,
- Oyunu silip tekrar yükledim,
- Fps boost bir texture pack kullandım,
- Fps sınırını sınırsız'a çektim,
- Oyuna verdiğim ram'i arttırıp azaltmayı denedim,
- Güç planını "nihai performans" seçip girdim,
- Arka plandaki bütün uygulamaları kapattım,
- Ekran kartını ve işlemciyi güncelledim,
- Neredeyse bilgisayardaki bütün uygulamaları sildim,
- Gereksiz dosyaları ( temp ve %temp% ) sildim,
- Windows'u güncelledim,
- Virüs programları ile tarama yaptım,
- Hatta Bilgisayar hızlandırma programlarını bile denedim.

Ama hiçbiri de işe yaramadı.
Destek talebi açtım bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun vardır dediler,
Ben ise bilgisayarımdan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü dediğim gibi normalde 200 fps'in altına düşmüyor.
Çözümü bilen birisi varsa lütfen söylesin

BetaNotAlpha

Kömür madencisi
Bilgisayara format at, düzelir.
Önerilen : Windows 10 SuperLite

ludiny

Oduncu
Aynı sorunu ben de yaşıyordum, yaptıklarının aynısını yapmıştım ve bana da destekte aynı cevap gelmişti. Bilgisayarım Windows 8.1 Pro'ydu. Daha sonra 4-5 ay boyunca CraftRise'ı ve Minecraft'ı bıraktım. Sonra bilgisayara format atıp Windows 10 Pro'ya yükselttim ve 8 GB olan ram'imi 16 GB'ye yükselttim. CraftRise'a 2 GB ram veriyordum yaklaşık 3-4 aydır 6 GB ram veriyorum ve lobide bile bir sürü tuşlar, koordinatlar, efekt göstergeleri ve ayrıca video kaydı ve discord açıkken +200 FPS alıyorum.

Sana Önerilerim

- Yeni Bilgisayar Al
- RAM'ini yükselt

Ne yazık ki bunlardan başka bir şey söyleyemem. Çünkü ben de başka bir şey bulamamıştım. CraftRise'ı sevsem de desteği hiç güzel değil, çoğu zaman sanki yetkililer değil de otomatik olarak botlar cevap atıyor gibi hissettiriyorlar. Ayrıca geçen sene skywarsta uçan bir hilenin HD bir şekilde kısa bir videosunu tüm kanıtlarıyla düzgün ve söyledikleri şekilde göndermiştim ama yine de yetersiz kanıt olduğunu söylemişlerdi. Keşke yaptıklarının çözümü olsa ama o saydığın tüm şeyler zaten 50 FPS alıyorsan 60'a falan çıkar en fazla. CraftRise güzel bir sunucu ama sürekli aşırı derecede güncellemeler getiriyorlar, bu getirdikleri güncellemeler de %100 kaliteye önem veriyor. Bu yüzden ortalama bir bilgisayarla 2017-2019 zamanları +200 FPS alan oyuncular 2020-2021 zamanlarında (yani şu an) +60 FPS alıyorlar. FPS Boost dedikleri texture packlerin de hepsi yalan. En fazla 50 FPS alıyorsan 55'e çıkartır.

Ummet_ER

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Aynı sorunu ben de yaşıyordum, yaptıklarının aynısını yapmıştım ve bana da destekte aynı cevap gelmişti. Bilgisayarım Windows 8.1 Pro'ydu. Daha sonra 4-5 ay boyunca CraftRise'ı ve Minecraft'ı bıraktım. Sonra bilgisayara format atıp Windows 10 Pro'ya yükselttim ve 8 GB olan ram'imi 16 GB'ye yükselttim. CraftRise'a 2 GB ram veriyordum yaklaşık 3-4 aydır 6 GB ram veriyorum ve lobide bile bir sürü tuşlar, koordinatlar, efekt göstergeleri ve ayrıca video kaydı ve discord açıkken +200 FPS alıyorum.

Sana Önerilerim

- Yeni Bilgisayar Al
- RAM'ini yükselt

Ne yazık ki bunlardan başka bir şey söyleyemem. Çünkü ben de başka bir şey bulamamıştım. CraftRise'ı sevsem de desteği hiç güzel değil, çoğu zaman sanki yetkililer değil de otomatik olarak botlar cevap atıyor gibi hissettiriyorlar. Ayrıca geçen sene skywarsta uçan bir hilenin HD bir şekilde kısa bir videosunu tüm kanıtlarıyla düzgün ve söyledikleri şekilde göndermiştim ama yine de yetersiz kanıt olduğunu söylemişlerdi. Keşke yaptıklarının çözümü olsa ama o saydığın tüm şeyler zaten 50 FPS alıyorsan 60'a falan çıkar en fazla. CraftRise güzel bir sunucu ama sürekli aşırı derecede güncellemeler getiriyorlar, bu getirdikleri güncellemeler de %100 kaliteye önem veriyor. Bu yüzden ortalama bir bilgisayarla 2017-2019 zamanları +200 FPS alan oyuncular 2020-2021 zamanlarında (yani şu an) +60 FPS alıyorlar. FPS Boost dedikleri texture packlerin de hepsi yalan. En fazla 50 FPS alıyorsan 55'e çıkartır.
Maalesef :/

ludiny

Oduncu
SuperLite sürümüne nasıl atacağını bilmiyorum ama bedava bir şekilde Microsoft sitesinden Windows 10 yapabilirsin. Kasım 2020'de Windows 8.1 Pro'dan, Windows 10 Pro'ya lisanslı ve bedava bir şekilde Microsoft'un sitesinden yükseltmiştim.

Ummet_ER

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
SuperLite sürümüne nasıl atacağını bilmiyorum ama bedava bir şekilde Microsoft sitesinden Windows 10 yapabilirsin. Kasım 2020'de Windows 8.1 Pro'dan, Windows 10 Pro'ya lisanslı ve bedava bir şekilde Microsoft'un sitesinden yükseltmiştim.
Şuan Windows 10 zaten :c

keremGS10

Kızıltaş madencisi
%appdata% yazıp .craftrise klasörünü sil ondan sonra tekrar craftrise yi aç sorun düzelicektir

UYARI: texture packlerin yedeğini al aksi taktirde texture packler gidecektir BEN SORUMLU DEĞİLİM

ben böyle çözdüm olayı olmazsa tekrar yaz bana

MegaKiller2021

Altın madencisi
Artık bu fps sorunundan bıkkınlık geldi.
Diğer sunucu veya client'lerde 200 fps'ten aşağı düşmezken Craftrise'a girdiğim zaman 50 fps'in üstüne çıkamıyorum.
Sorunu çözmek için denediklerim:
- Performans ayarlarını "En Fazla Fps" olarak ayarladım,
- Java'yı güncelledim,
- Oyunu silip tekrar yükledim,
- Fps boost bir texture pack kullandım,
- Fps sınırını sınırsız'a çektim,
- Oyuna verdiğim ram'i arttırıp azaltmayı denedim,
- Güç planını "nihai performans" seçip girdim,
- Arka plandaki bütün uygulamaları kapattım,
- Ekran kartını ve işlemciyi güncelledim,
- Neredeyse bilgisayardaki bütün uygulamaları sildim,
- Gereksiz dosyaları ( temp ve %temp% ) sildim,
- Windows'u güncelledim,
- Virüs programları ile tarama yaptım,
- Hatta Bilgisayar hızlandırma programlarını bile denedim.

Ama hiçbiri de işe yaramadı.
Destek talebi açtım bilgisayarınızdan kaynaklı bir sorun vardır dediler,
Ben ise bilgisayarımdan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü dediğim gibi normalde 200 fps'in altına düşmüyor.
Çözümü bilen birisi varsa lütfen söylesin
Bu Sorun CraftRise'dan Kaynaklanıyor. Maks Ayarlarda 700 FPS Alan Arkadaşım Şimdi Aynı Ayarlarda 100-200 FPS Anca Alabiliyor. Sorun Sizde Yada Bilgisayarınız da Değil CraftRise'da

Ummet_ER

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
%appdata% yazıp .craftrise klasörünü sil ondan sonra tekrar craftrise yi aç sorun düzelicektir

UYARI: texture packlerin yedeğini al aksi taktirde texture packler gidecektir BEN SORUMLU DEĞİLİM

ben böyle çözdüm olayı olmazsa tekrar yaz bana
Zaten yaptım bunu üste de yazmıştım :/

Ummet_ER

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Başka sunucularda da oynamak istemiyorum o yüzden sıkıntı oluyor.

MegaKiller2021

Altın madencisi
Başka sunucularda da oynamak istemiyorum o yüzden sıkıntı oluyor.
Ne Yazık Ki CraftRise Bu Sorunlara Çözüm Bulana Kadar Başka Sunucularda Oynaman Gerek. Hypixel, SonOyuncu vb. Sunucular Gibi. Premium'un Varsa BadLion Yada Lunar Client Kullanarak Hypixel Yada Başka Sunucularda Oynayabilirsin. Lunar Client CraftRise Client'e Daha Çok Benziyor Ve BadLion Ve Lunar Client'in 2'sinde de 1.16.5 Sürümü Var. (1.17 Yakında Lunar Ve BadLion Client'e Gelicek)

Ummet_ER

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Ne Yazık Ki CraftRise Bu Sorunlara Çözüm Bulana Kadar Başka Sunucularda Oynaman Gerek. Hypixel, SonOyuncu vb. Sunucular Gibi. Premium'un Varsa BadLion Yada Lunar Client Kullanarak Hypixel Yada Başka Sunucularda Oynayabilirsin. Lunar Client CraftRise Client'e Daha Çok Benziyor Ve BadLion Ve Lunar Client'in 2'sinde de 1.16.5 Sürümü Var. (1.17 Yakında Lunar Ve BadLion Client'e Gelicek)
Ben Craftrise'da devam etmek istiyorum :-

Ummet_ER

YASAKLI ÜYE
YASAKLI ÜYE
Merhabalar,

Güncellemiş olduğunuz Java sürümü bilgisayarınız için en uygun şekilde çalışmıyor olabilir. Mevcut java sürümlerinizi denetim masasından kaldırdıktan sonra CraftRise Launcher ile birlikte kurabilirsiniz.
Dediğinin aynısını denedim ama yine aynı.