Discord Doğrulama Sistemi - 1.2

OldKiller

Kızıltaş madencisi
Bayağıdır script paylaşmıyordum, bu açığı güzel ve daha önce paylaşılmamış (öyle sanıyorum) bir sistemle kapatayım dedim. i, ben daha önce bir arkadaşımın sunucusunda görüp yapmak istemiştim ancak üşenmiştim,
Yaklaşık 15-20 dakikamı aldı, bot oluşturma işinden pek anlamadığımdan o kısımda zorlandım bir tek. Kodu yazarken sorun çektim diyemem.

Sistemin işleyişi basit, oyuncular sunucu üzerinde /doğrula komutunu kullanarak bir kod alıyor ve bu kodu Discord sunucunuzdaki doğrulama kanalına atıyor. Bot anında oyuncuyu onaylıyor ve ID'sini bir değişkene kaydediyor.

Ayarlar bölümünde Discord/bot ile ilgili şeyleri ayarlayabilirsiniz. Bot yukarda açıkladığım ID kaydetme işinden başka hiçbir şey yapmıyor şu anlık ancak istekleriniz doğrultusunda farklı versiyonlarını yapıp farklı amaçlar için kullanılabilmesini sağlayabilirim.

Gereken addonlar:
Vixio
TuSKe

Kod:
options:
    botToken: ""
    botName: ""
    channelID: ""
on load:
    login to {@botToken} with name {@botName}
command /discord [<text>] [<offlineplayer=%player%>]:
    trigger:
        if arg-1 is "doğrula":
            if {dogrulamaSistemi::oyuncular::%player%::dcID} isn't set:
                if {dogrulamaSistemi::oyuncular::%player%::kodAldı} isn't set:
                    set {_code} to random string matching "[A-Za-z0-9]{8}"
                    set {dogrulamaSistemi::kodlar::%{_code}%} to player
                    set {dogrulamaSistemi::oyuncular::%player%::kodAldı} to {_code}
                    send "Kodun: &n<suggest command:%{_code}%>%{_code}%&r %last character of nl%" and "Üstüne tıkladığında kod sohbetinin yazı yazma kısmına gelecektir, kopyalayabilirsin."
                    send "Discord sunucumuzdaki doğrulama kanalına bu kodu attığında işlem tamamlanacaktır." and "Eğer 5 dakika içerisinde kodu kullanmazsan kod iptal edilir."
                    wait 5 minutes
                    delete {dogrulamaSistemi::oyuncular::%player%::kodAldı}
                    delete {dogrulamaSistemi::kodlar::%{_code}%}
                    send "Doğrulama kodun geç kaldığın için iptal edildi."
                else:
                    send "Kodun: &n<suggest command:%{dogrulamaSistemi::oyuncular::%player%::kodAldı}%>%{dogrulamaSistemi::oyuncular::%player%::kodAldı}%&r %last character of nl%" and "Discord sunucumuzdaki doğrulama kanalına bu kodu atarak hesabını bağlayabilirsin."
            else:
                send "Zaten doğrulamışsın."
        else if arg-1 is "bilgi":
            if {dogrulamaSistemi::oyuncular::%arg-2%::dcID} is set:
                send "Discord sunucumuzdaki kullanıcı adın: %name of user with id {dogrulamaSistemi::oyuncular::%arg-2%::dcID}%##%discriminator of user with id {dogrulamaSistemi::oyuncular::%arg-2%::dcID}%"
            else:
                send "%arg-2% adlı oyuncu hesabını Discord sunucumuza bağlamamış."
        else:
            send "/discord bilgi [<isim>]" and "/discord doğrula"
on server message received seen by {@botName}:
    if id of event-channel is {@channelID}:
        delete event-message
        if {dogrulamaSistemi::kodlar::%event-message%} is set:
            set {dogrulamaSistemi::oyuncular::%{dogrulamaSistemi::kodlar::%event-message%}%::dcID} to id of event-user
            send "Hesabın doğrulandı %mention tag of event-user%! Oyundaki ismin: **%{dogrulamaSistemi::kodlar::%event-message%}%**" to event-channel with {@botName}
            send "Hesabın ""@%name of user with id id of event-user%##%discriminator of user with id id of event-user%"" ile bağlandı." to {dogrulamaSistemi::kodlar::%event-message%}
            delete {dogrulamaSistemi::kodlar::%event-message%}
            delete {dogrulamaSistemi::oyuncular::%{dogrulamaSistemi::kodlar::%event-message%}%::kodAldı}
on unload:
    logout {@botName}