Kilo alamıyorsan bu başlığa bakman gerekebilir!

businessdenz

Forum Yazarı
Forum Yazarı
Merhaba değerli minecraft-turkiye forum kullanıcıları ben Deniz. Bugün sizlerle çok yaygın olan "Abi ben yiyorum yiyorum ama kilo alamıyorum ya." sorununu ele alacağım. Aslında bir kaç araştırma ile nasıl kilo alacağınızı öğrenebilirsiniz ancak ben bunları en basit ve en anlaşılır şekilde sizlere anlatmaya çalışacağım. Şimdiden konu işinize yaradıysa beğenmeyi unutmayınız.

Öncelikle tabi ki düzgün yollardan kilo almamız gerekiyor.

Sağlıklı kilo almak için;

✓ Sabahları erken saatlerde kalkıp kahvaltıyı sonuna kadar yapmanız gerekiyor. Erken saaatlerde kalkmanız sizlerin gün içinde yiyeceğiniz öğün miktarını etkileyecektir.
✓ Yukarı da dediğim gibi öğünlerinizi aksatmadan yemeniz gerekiyor.
✓ Ara öğünlerde kalori değeri ve protein değeri yüksek gıdalar tercih edilmelidir. Size bir kaç örnek vermem gerekirse badem ve cevizi çok yerdim bunun yanı sıra taze ve kuru meyveleri çok yiyordum sizlerede önerim.
✓ Yemek yerken bir şeyler içiyorsanız doymasanız bile doymanızı sağlıyor. Araştırmalarıma göre su tüketimi bile yemekten ortalama 45 dakika sonra yapılmalıdır.
✓ Tatlı yiyemezsiniz demiyorum ancak iştahınızı azaltacak hatta kapatacak derecede yememeniz gerekmektedir.

Kendi deneyimim ile ekleyebileceğim şeyler bu kadar ancak daha fazla bilgi edinirsem tekrardan bir konu yapacağım. Her şey bir yanda kalsın sağlınız sizinle olsun. Zayıf olmak önemli bir konu değil önemli olan sağlığınızı kaybetmemek. Kendinize dikkat edin. İyi forumlar.