macOS Cihazlarda CraftRise Açma

fyLax_

Kömür madencisi
Öncelikle iyi günler çözdüğü sorunu detaylı olarak anlarabilmek için bu konuyu açtım! İnşallah sizede yardımcı olur Keyifli Okumalar!!!

-Öncelikle altta attığım linkten java'yı kuruyorsunuz.

-İndiir

-Sistem Terichleri'ni açıyoruz ve en allta bulunan java'yı basıyoruz. Biraz bekledikten sonra "Java Control Panel" açılıyor. Üst kısımdan "Security"ayarlarına geliyoruz ve ayarları şu şekilde yapıtoruz.
8801

Ardından "Apply"tuşuna basıp ok diyoruz.

-Bu ayarıda yaptıktan Safari'yi açıyoruz Üst çubukta bulunan Safari Yazısına tıklıyoruz. Açılan Pencereden tercihlere giriyoruz. Web İçeriğini Etkinleştire tik koyuyoruz.

-Bundan sonra CraftRise'ın sitesinden oyunumuzu indiriyoruz. Oyun indikten sonra bir kere tıklıyoruz! Oyun kütüphana dosyaları kontrol ediliyor diyor ardın kapanıyor ve bir daha açılmıyor. Açmak için ise şunları yapıyoruz;

-Finder'da ana dizini açıyoruz, Ardından Users/kullanıcı_adınız/Library/Aplication Support/.craftrise dizinine gidip launcher.jar'ı açıyorsunuz. Eğer bu klasörler görünmüyorsa şu adımları takip edin;

1. Masaüstünde boş bir alana tıklayın.

2. Üst Menüden Git'e tıklayın ve Açılan pencerede Klasöre Git'e tıklayın "/Users/kullanıcı_adınız/Library/Application\ Support/.craftrise" ve yazdığımı yapıştırın.

3. Açılan Pencereden launcher.jar'ı açın ve oyun açılsın.

Eğer Olduysa ne mutlu bana iyi günler dilerim!!

sensei123

Demir madencisi
Son kısımlardaki finder yerlerini yapıyorum fakat karşıma craftrise adlı dosya çıkmıyor

sensei123

Demir madencisi
Ve launcher.jar a tıkladıgımda hiçbirşey olmuyor ne hata çıkıyor nede başka birşey
jar dosyasına tıklıyorum fakat boş dosyaya tıklamış gibi oluyor

sensei123

Demir madencisi
Dün ilk launcher ı indirdigimde yine java hatası veriyordu sonra biraz tıkladıktan sonra launcher bir anda açılmaya başladı yüklendi falan filan sonra kapandı daha açılmadı.

fyLax_

Kömür madencisi
Kullanıcılar kısmındaki ismini atar mısın?

fyLax_

Kömür madencisi
Discord kullanıyorsan daha iyi yardımcı olabilmek adına discord'unu atar mısın?

anonim_17

Kömür madencisi
Merhabalar ben craft rise ı indirdim ardından tıkladım güncellenme ekranında kalıyor güncellenmiyor gerçek minecraftı mı yüklemem gerek acaba?

Chanly

Altın madencisi
Merhabalar ben craft rise ı indirdim ardından tıkladım güncellenme ekranında kalıyor güncellenmiyor gerçek minecraftı mı yüklemem gerek acaba?
merhaba, daha detaylı yardımcı olabilmemiz için lütfen forumda bir konu oluşturun sorununuz ile alakalı. iyi günler :)

AlperenXe

Kömür madencisi
Yardım eder misiniz lütfen? Ben MacOs Catalina kullanıyorum. Launcher.jar dosyasını indirdim fakat burda .craftrise adında bir klasör çıkmadı yardımcıolabilir misiniz?Ekran Resmi 2021-04-12 22.48.43.png