MC de 60 fps yi geçemiyorum

Tunahan UÇAR0848

Kömür madencisi
Selamlar arkadaşlar minecraft arkada açıktı bende 2 dk googleden bir şey bakıyordum sonra ALT TAB yapıp oyuna girdiğimde fps 100 ama sonra 60 a düştü ve bidaha da oyunda görmedi oyundayken 60 fps yi geçemiyorum ama alt tab yaptığımda artıyor sonra girdiğimde yine düşüyor buna bi çözüm bulabilirmiyiz yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Ayarlarımda bu şekilde mesela baın f11 e basıp küçültüp foruma buna yazdım sonra pencererden onu seçip baktığımda 120 fps diyordunormalde tam ekran oynarım ama foto ları çekmek için böyle f11 e basıp çektim

Ekli dosyalar

Tyren

Altın madencisi
Selamlar arkadaşlar minecraft arkada açıktı bende 2 dk googleden bir şey bakıyordum sonra ALT TAB yapıp oyuna girdiğimde fps 100 ama sonra 60 a düştü ve bidaha da oyunda görmedi oyundayken 60 fps yi geçemiyorum ama alt tab yaptığımda artıyor sonra girdiğimde yine düşüyor buna bi çözüm bulabilirmiyiz yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Ayarlarımda bu şekilde mesela baın f11 e basıp küçültüp foruma buna yazdım sonra pencererden onu seçip baktığımda 120 fps diyordunormalde tam ekran oynarım ama foto ları çekmek için böyle f11 e basıp çektim
buraya tıklayarak destek talebi açabilirsin.

CengizKecel

Oduncu
Selam,

FPS değerleri,bilgisayar özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir.Oyuna girerken kaç gb ram verdiğinizi kontrol ediniz.Genellikle 2048 mb yeterli oluyor.Ardından ekran kartı driverınızın güncel olup olmadığını kontrol ediniz.Güncel değilse en son sürümünü yükleyiniz.Java versiyonunuzda buna etki ediyor olabilir.En son çıkan versiyonu yükleyerek tekrar deneyiniz.

Yukarıda anlattıklarımı yaptıktan sonra aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız buraya tıklayarak destek talebi oluşturabilirsiniz.

İyi forumlar!

Tunahan UÇAR0848

Kömür madencisi
Selam,

FPS değerleri,bilgisayar özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir.Oyuna girerken kaç gb ram verdiğinizi kontrol ediniz.Genellikle 2048 mb yeterli oluyor.Ardından ekran kartı driverınızın güncel olup olmadığını kontrol ediniz.Güncel değilse en son sürümünü yükleyiniz.Java versiyonunuzda buna etki ediyor olabilir.En son çıkan versiyonu yükleyerek tekrar deneyiniz.

Yukarıda anlattıklarımı yaptıktan sonra aynı sorunu yaşamaya devam ediyorsanız buraya tıklayarak destek talebi oluşturabilirsiniz.

İyi forumlar!
sanırım sorun ekran kartım eski nasıl güncelleyebilceğim konusunda yardımcı olursanız mutlu olurum

CengizKecel

Oduncu
sanırım sorun ekran kartım eski nasıl güncelleyebilceğim konusunda yardımcı olursanız mutlu olurum
Ekran kartınızı birkaç basit ve hızlı adımla güncelleyebilirsiniz.Başlat menüsüne ''Aygıt Yöneticisi'' yazınız.Açtıktan sonra "Görüntü Bağdaştırıcıları" bölümüne tıklayıp ekran kartınızı seçip sağ tıklayınız ve "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" deyiniz.Açılan pencerede ''Güncel Sürücü Yazılımını Otomatik Olarak Ara'' seçeneğine basınız.Ekran kartınız güncel değil ise online olarak yükleme yapacaktır.Yükleme yapıldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak tekrar gözlemleyiniz.

Ravolt

Demir madencisi
Ekran kartı dışında; diğer donanım sürücülerini aygıt yöneticisinden güncellemeniz doğru olacaktır fakat ekran kartının güncel driverini tespit edebilmemiz için öncelikle windows tuşu + r kombinasyonuyla çalıştırı açarak dxdiag yazın ve açılan pencereden ekran kısmının ekran fotoğrafını konu altından bizimle paylaşın. Ona göre çözüm üretelim.

Tunahan UÇAR0848

Kömür madencisi
Ekran kartı dışında; diğer donanım sürücülerini aygıt yöneticisinden güncellemeniz doğru olacaktır fakat ekran kartının güncel driverini tespit edebilmemiz için öncelikle windows tuşu + r kombinasyonuyla çalıştırı açarak dxdiag yazın ve açılan pencereden ekran kısmının ekran fotoğrafını konu altından bizimle paylaşın. Ona göre çözüm üretelim.

Ekli dosyalar

Ravolt

Demir madencisi
İki farklı düşüncem var, ya kullandığınız ekran kartı gerçekten onboard (yani dahili bir ekran kartınız olmadığı için işlemcininkini kullanıyorsunuz) ya da ekran kartınızın driveri yüklü olmadığı için dxdiag tespit edememiş ve onboard olarak oraya işlenmiş. Daha doğru bir sonuç için kasanın içini açıp ekran kartı modelinize bakmanız gerekiyor. Şayet dizüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız, genelde çoğu dizüstü bilgisayarda klavyenin alt kısmında bilgisayarın tam köşelerine konuşlandırılmış marka logolarının amblemleri-stickerleri bulunuyor, oradan da bakabilirsiniz. Eğer ki o şekilde konuşlandırılmış bir sticker yoksa kullanmış olduğunuz dizüstü bilgisayarın marka ve modelini yazabilirseniz ekran kartı modelini öğrenebiliriz. Tam olarak tespit edebildiğiniz zaman tekrardan konu altından yorum yapabilirseniz daha doğru bir şekilde yönlendirebiliriz.

Son düzenleme:

Tunahan UÇAR0848

Kömür madencisi
İki farklı düşüncem var, ya kullandığınız ekran kartı gerçekten onboard (yani dahili bir ekran kartınız olmadığı için işlemcininkini kullanıyorsunuz) ya da ekran kartınızın driveri yüklü olmadığı için dxdiag tespit edememiş ve onboard olarak oraya işlenmiş. Daha doğru bir sonuç için kasanın içini açıp ekran kartı modelinize bakmanız gerekiyor. Şayet bilgisayarınız dizüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız, genelde çoğu dizüstü bilgisayarda klavyenin alt kısmında bilgisayarın tam köşelerine konuşlandırılmış marka logolarının amblemleri-stickerleri bulunuyor, oradan da bakabilirsiniz. Eğer ki o şekilde konuşlandırılmış bir sticker yoksa kullanmış olduğunuz dizüstü bilgisayarın marka ve modelini yazabilirseniz ekran kartı modelini öğrenebiliriz. Tam olarak tespit edebildiğiniz zaman tekrardan konu altından yorum yapabilirseniz daha doğru bir şekilde yönlendirebiliriz.
Ya ekran kartını güncellemek için sürümünü kopyaladım ve google ya intel r hd graphics 9.17.10.4459 sürümü için güncelle için güncelle yazdım ilk çıkan siteye girdim https://drivers.plus/tr/intel-hd-graphics-3000-display-driver-9-17-10-4459-windows-10-64-bit/339654/ sonra bu sitedeki dosyayı indirip dediklerini yaptım ama bu intel r hd graphichs 3000 için sanırım ama ben seçeneklerde uyumlu olan olmayan vardı ben benim ekran kartımı seçtim ama orda intel r hd graphichs 3000 4000 ve p3000 içinde vardı intel r hd graphichs 3000 seçtim ve şu uyarıyı verdi şimdi fotosunu koysam ona evet diyip devam etsem ekran kartımda performans artışı olurmu ve intel r hd graphichs 3000 seçip driveri yükle dedim ve oldu başarıyla yüklendi güncellendi fln dedi normalde aygıt yöneticisinde düz intel r hd graphics yazardı artık intel r hd graphich 3000 yazıyo güncellemeden önceki fotolarıda gösteriyim

Ekli dosyalar

Ravolt

Demir madencisi
Yukarıda yazdıklarımı lütfen düzgün bir şekilde okuyunuz.

DJ TUNAH

Demir madencisi
256 MB VRAM var, Yani 60 FPS'yi geçememeniz Normal Gibi Gözüküyor.