Minecraft ayrıntılı FPS arttırma yolları!

FeriXindeR

Ferix
Katılım
29 May 2019
Mesajlar
142
Beğeni
45
Puanları
280
Selam değerli forum üyeleri! Bugün sizlere Minecraft oyununda Nasıl FPS Arttırılır göstereceğim!
1. OptiFine modunu yükleyin.
OptiFine Minecraft üzerinde bazı optimizasyonlar yaparak oyun performansını arttıran bir moddur. Ayrıca F3'e basmadan FPS gösterme gibi bazı ekstra özellikleri de vardır.
OptiFine'ı Buraya Tıklayarak yükleyebilirsiniz. Kurulumu çok basit olmakla beraber internette tonlarca rehberi de vardır. Bilgisayarı genel olarak kullanan herkes hiç bir rehber okumadan OptiFine kurabilir.​
2. Ayarlamaları yapın.
Optifine kurdunuz ve Minecraft'ı açtınız. Şu an da FPS arttırmak için tüm gerekenler var. Hemen "Ayarlar" butonuna basın, ardından "Video Ayarları" butonuna basarak önemli olan kısma gelin. Ayarları dilerseniz tek tek okuyabilirsiniz. Dilerseniz de aşağıya eklediğimiz youtube videosu ile FPS ayarlarınızı yapabilirsiniz.
3. Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyin!
Minecraft'a verdiğiniz RAM miktarını düzenleyerek de oyun performansını arttırabilirsiniz. Ancak bu durum bilgisayardan bilgisayara değişiyor. Oyuna çok fazla RAM vermek bazı bilgisayarlarda işe yarasa da bazı bilgisayarlarda işi daha kötü bir hale sokuyor. Hatta bazı bilgisayarlarda RAM'i azaltmak fazlasıyla işe yaramakta!
4. Görev yöneticisi aracılığıyla Java'ya daha çok öncelik verin.
Görev yöneticisini kullanarak Java'ya daha çok öncelik verebilirsiniz. Görev Yöneticisi > Ayrıntılar >javaw.exe sağ tuş ile Öncelik Ayarla diyebilir ve Yükseği seçebilirsiniz.
5. Ekran kartınızı güncel tutun.
Ekran kartınızın güncel olması size daha yüksek bir performans gösterebilir. Vakit bulduğunuz zaman ekran kartı güncellemesi yapın.
Nvidia için Buraya Tıkla!
6. Normal veya FPS yükseltebilecek doku paketlerini kullanmayı deneyin.
Minecraft'ta kullandığınız bazı Doku Paketleri FPS'yi büyük oranda etkileyebiliyor. Lütfen FPS yükseltebilecek doku paketleri kullanmayı veya default doku paketleri kullanmaya özen gösterin. Aşağıda FPS arttıracak bir Doku Paketi videosu bulabilirsiniz!İyi Forumlar <3​
 

2qke

Kütüphaneci
Katılım
11 Ağu 2019
Mesajlar
383
Beğeni
53
Puanları
450
Forumda başarılı ve yararlı konu açan az ve öz yazar var!
 

Learex

Başarmak için hep çalıştım.
Forum Yazarı
Katılım
12 Eyl 2019
Mesajlar
26
Beğeni
33
Puanları
150
Ellerine sağlık güzel ve öz bir konu olmuş!

İyi Forumlar!
 
Üst